גרפולוגיה - סוד ההצלחה

 

 

מי מאתנו לא רוצה לגלות את סוד ההצלחה? מהו סוד ההצלחה של המצליחנים? מדוע אנחנו אוהבים להיות ליד אנשים מצליחנים?

 

היכולת של כל אחד מאתנו קיימת בתוכנו, אולם התפקיד שלנו הוא למצוא או לגלות זאת. אשתמש בדוגמא שכל אחד מאתנו חווה שהיה ילד/ה, "משחק המחבואים". במשחק זה משחקים בכל העולם ללא הבדל של דת, מין וגזע. האם אתם זוכרים מה משך אותנו לשחק במשחק זה?

 

הסיבה היא שכאשר אנו מסתתרים או מתחבאים  אנו יוצרים את 'הלא נודע', את 'המסתורין' או את 'עולם האשליה' ולכן אנו יודעים שהמאמץ חשוב יותר מהתוצאה שבאמת רצינו להגיע אליה, האמנם? היכולת של הילדים להתרגש או להחביא דבר שרק הם יודעים איפה הוא, נותן להם כוח ועוצמה ואף יכולת לפתח את מידת הסקרנות שאצלנו המבוגרים פחות מפותחת.

 

לעיתים קרובות אנחנו רואים ושומעים על אנשים שלמדו והם בעלי תארים אקדמאיים אבל לא מוצאים את עצמם בחיי החברה או הזוגיות,  האם זאת גם הצלחה?

 

ישנם אנשים שיש להם את הרקע והנתונים המתאימים ויש להם קשרים רבים עם אנשים, אולם ההצלחה לא מגיעה. מה הסיבה?
 

החלטתי לאסוף בעבורכם כמה כללים חשובים כדי להגיע לסוד ההצלחה בחיים שלכם:

 

1. כל אדם חייב שיהיה לו חלום שהוא רוצה להגשים או שהוא מקבל מסר לא הגיוני  (החלום לא יכול להיות קשור בהגיון הרגיל שלנו) נשאלת שאלה מה ההבדל בין חלום להגיון?

 

 ידוע שעל פי הגיון אנו הולכים לפי מוסכמות החברה. החלום הפוך מההיגיון. כאשר אנו ישנים אנחנו לא משתמשים ב- 5 החושים שלנו. אנחנו מרגישים חוסר שליטה והפירוש של החלום שלנו צריך להיות רק בפני אנשים שאוהבים אותנו, משום שהפירוש של החלום יצא לפועל בפי המפרש. החלום יכול להיות גם חזון או מטרה נעלה שאנחנו רוצים לקדם אבל ככול שהחלום נשמע  מפחיד ולא הגיוני כך נדע שהוא אמיתי.

 

2. אדם חייב להזכיר לעצמו שהוא חי את החלום, זאת אומרת בכל יום הוא עושה דבר מה שמקרב אותו לחלום.

 

3. אדם שחולם את החלום ורוצה להגשים אותו, המטרה שלו צריכה להיות למען הכלל. זאת אומרת שזה אמור להיות דבר שייתן מענה בצורה פשוטה ולא מסובכת. אנחנו חייבים לזכור שהכול נמצא סביבנו והאדם שקיבל את המסר צריך להוציא אותו לפועל.

 

4. אדם שחולם לעשות הרבה כסף, או שהחלום שלו קשור בדבר פיזי, רוב הסיכוי שהחלום שלו לא יתממש כול עוד אין בו מסר גם למען הזולת.

 

5. אדם  צריך יושרה פנימית כלפי עצמו והזולת. אדם שרגיל לשקר לעצמו לא יכול לקבל מסר מעולם האמת, לעבוד ולהשקיע בעבור זה.

 

6. רבי עקיבא אומר: "יגעת ומצאת תאמין". אנחנו כל היום ממציאים תירוצים מדוע זה לא הצליח לנו, אבל כאשר אנו מגיעים לנקודה מסוימת שאנו לא מוכנים להשקיע, כאשר אנחנו מגיעים לעשייה של  90% אנו מתחלים לחזור חזרה לנקודת התחלה ולכן דווקא בנקודה הזאת חייבים לתת מעצמנו את ה'אקסטרה מייל'. רציתי לבדוק ע"י ציור כיצד אתם יוצרים את החיבור בין המחשבה שלכם לבין ההוצאה שלכם.

 

לעיתים סוד ההצלחה שלנו הוא להיות בזמן הנכון במקום הנכון ועם האנשים הנכונים יש לנו הזדמנויות יום יומיות, אולם אנו רוצים לדעת כיצד לשכנע את האדם שעומד מולנו בצורה כזאת שנוכל לקבל את מה שביקשנו.

 

אני מאחל לכולם בהצלחה ומזכיר לכם שבשביל הצלחה צריך ליישם את המשפט שידוע לכולנו "ואהבת לרעך כמוך".

גיבוש צוות