גרפולוגיה - ציור הפטיש והמסמר

מי לא שואל את עצמו מידי פעם: האם אני עוסק במקצוע המתאים לי? יש מצב שאני מתקדם במקום העבודה הנוכחי שלי? כדאי לי להישאר בג'וב שלי?

 

בכתבה הבאה אנסה להמחיש נקודה זאת דרך ציור הפטיש והמסמר, אז הכינו דף ונייר וקדימה לדרך…..בזמנכם החופשי ציירו פטיש ומסמר וגלו עד כמה אתם מעוניינים לערוך שינוי  בתחום המקצועי שלכם, כחלק מהפעילות גיבוש צוות.

 

חשוב לציין  שבציור זה  תפקיד הפטיש הוא להראות עד כמה האדם מוביל את עצמו קדימה בתחום הקריירה, האם יש לו פוטנציאל להתקדם או שהוא תקוע במקום עבודתו. כמובן שהגודל הוא שמשפיע, ככול שהפטיש גדול יותר כך האמביציה והמרץ גדולים יותר ולהפך.

 

תפקיד המסמר הוא להראות לנו את יכולת האדם להוציא לפועל את יעדיו ומטרותיו בתחום המקצועי מחלום למציאות, וליצור שינוי בחייו אשר ישפיע גם על בני משפחתו. המרחק בין הפטיש למסמר הוא הקובע את יכולת האדם. ככול שהמסמר קרוב יותר כך המצייר יממש את רצונותיו המקצועיים בצורה מיידית ולהפך.

 

- במידה ציירתם פטיש ומסמר בעלי פרופורציה שווה, הנמצאים באותו קו (גובה), אתם מרגישים תקועים באותו מקום. נותנים פול גז בניוטרל ואין לכם רצון להציב לעצמכם יעדים ומטרות.

 

- במידה וציירתם פטיש גדול ומסמר קטן, אתם אנשי העבודה הקשה אולם לא מתייחסים ברצינות להגעה ליעדים ומטרות שהצבתם לעצמכם ובדרך כלל שמים פול גז בניוטרל. נסו להכניס להילוך יותר גבוה ואולי תראו תוצאות.

 

- במידה וציירתם מסמר גדול ופטיש קטן, אתם אוהבים לפנטז על משרה בכירה ועל החלפת תפקיד אך בפועל לא תמיד מצליחים. אתם מסוג האנשים האוהבים להגזים ולדבר גבוהה גבוהה, אך כמו שאמרו חכמינו: 'אחד בפה ואחד בלב'.

 

- במידה וציירתם פטיש גדול ומסמר קטן וקיים מרחק גדול בניהם, ניתן לראות שקיים פער גדול בין הרצוי למצוי ובין הצלחה לכישלון. אתם מתנדנדים על הגדר ולא יודעים להחליט האם להישאר במקום העבודה הקיים או שמא ליצור שינויי אמיתי בחייכם. המרחק בין הפטיש למסמר הוא זה שיצור את השינוי שאתם רוצים להגיע אליו, אך ככול שהוא גדול יותר מורה הדבר על הפחד שלכם ממנו.

 

- במידה וציירתם פטיש נוגע/קרוב למסמר – ניתן ללמוד שאתם אנשים שבדרך כלל ממשים את החלומות שלהם. אתם נמצאים כרגע בתהליך של שינויי בתחום המקצועי, אולם אתם חייבים לתת יותר גז ולדחוף עוד קדימה עד סיום כל התהליך.

 

- במידה וציירתם את הפטיש והמסמר צבועים, עם יד האוחזת את הפטיש – אתם אנשים החייבים מסגרת, סדר, דיוק ונשמעים למוסכמות חברתיות. אין לכם שום חשק לצאת מהמסגרת הקבועה שלכם ואין לכם שאיפות להתקדמות או התפתחות מקצועית ואישית.

 

במידה וציירתם פטיש שהלהב שלו בצורת לב (לא משנה באיזה גודל) עם מסמר קטן יותר – אתם אנשים שבדרך כלל פועלים דרך הרגש ואח"כ מגיעה מחשבה. אתם מאוד מתלהבים בהתחלת העבודה אולם חסרה לכם האנרגיה בסוף התהליך.

 

- אם ציירתם פטיש שבסיסו חד והוא פונה לעבר המסמר, אתם אנשים ממוקדים, משתדלים למצות את מלוא הפוטנציאל שלכם, בעלי נחישות והתמדה ושום דבר לא יזיז אתכם מהיעדים והמטרות שהגדרתם לעצמכם.

 

 

זכרו תמיד: אל תיקחו ציור או שרבוט אחד ותשליכו ממנו על כול תכונות האופי. רק גרפולוג מומחה יכול לבדוק את אמיתות הדברים על פי מקיף ומעמיק של כתב ידכם.

 

גיבוש צוות