גרפולוגיה – ציירו
סוכה וגלו האם להיות שכירים או עצמאים​

מתלבטים לגבי הכיוון המקצועי שלכם? לא יודעים אם כדאי לכם להיות שכירים או עצמאים? לא בטוחים שאתם נמצאים במקום העבודה הנכון ובמקצוע המתאים לכם? פשוט ציירו סוכה.

 

בזמנכם החופשי, דמיינו לעצמכם את סוכת חלומותיכם וציירו אותה. אל תחסכו בפרטים.. כול פרט קטן בסוכה, אומר עליכם הרבה. כעת בדקו, מה מספרת הסוכה שלכם. דרך משימה זאת תוכלו להבין האם אתם עוסקים במקצוע המתאים לכם והאם מתאים לכם יותר להיות שכירים או עצמאים. לא מאמינים? נסו ותופתעו!! מתאים לערב צוות.

 

מבנה הסוכה

 

מבנה הסוכה מלמד אותנו כיצד נוכל ללמוד יותר על התחום האישי של כל אחד מאיתנו.

 

אם ציירתם סוכה בעלת מבנה ארוך וצר – ניתן לראות שאתם אנשים שהפן הלוגי/הגיוני הוא החזק אצלכם (זה לא אומר שאתם לא רגישים). קיימת בכם נטייה להצדיק את עצמכם אפילו שאתם יודעים שטעיתם. יש לכם כושר ארגון בקבוצה ברמה גבוהה ויכולת להוביל מספר רב של אנשים לכם יהיה מאוד מתאים להיות עצמאיים ואף לנהל חברה גדולה.

 

 

סוכה צרה וארוכה. אתם אוהבים את עצמכם ומוכנים לעשות הכול על מנת להגיע להנהלה.

 

מקצועות מתאימים: מנהל לשכה/יועץ בכיר.

 

ממה להיזהר: אין לכם סבלנות לטיפשים – אתם אנשים שאוהבים לראות את המטרות מול העיניים ולכן קשה לכם לתת שירות לקהל הרחב. אתם מתאימים לתת יעוץ והכוונה ולסלול לאדם את הדרך למצוינות חברתית עסקית.

 

אם ציירתם סוכה רחבה ונמוכה – אתם אנשים בעלי נתינה גדולה מאוד וללא מעצורים. אתם חייבים מרחב אישי ולכן קשה לכם לקבל מרות מאחרים. אתם אנשים בעלי יכולת למידה עצמית וראיה רחבה. היכולת שלכם לראות תהליכים מקצה לקצה ולהצביע על נקודות שליליות, בהן תהיה בעיה הופכת אתכם למנהלים מצוינים המתפקדים טוב גם בעבודת צוות.

 

 סוכה רחבה – היזהרו מוורקוהוליזם.
 

מקצועות מתאימים: מקצועות הקשורים בעשייה גם בתחום הרוחני כמו: הדרכה, ייעוץ הכוונה, עיצוב פנים, ריפוי בעיסוק/דיבור. חשוב לכם לתת מעצמכם, היות והדבר גורם לכם למילוי אישי. ממה להיזהר: היזהרו מוורקוהוליזם (התמכרות לעבודה).

 

פתחי הסוכה

 

פתח הסוכה היא כמו דלת וחשוב לציין את גודל הפתח ומכך ללמוד עד כמה האדם פתוח ועל יכולתו להיפתח לשינויים.

אם ציירתם סוכה סגורה "הרמטית" (בלי כל פתח) –  יש משהו מסוים שמפריע לכם במקום העבודה שלכם. עליכם לקבל החלטה לגבי התחום המקצועי, האם להישאר במקום העבודה או שמא להחליפו.

 

 

  בסוכה שלכם אין פתחים? זה לא במקרה. בדקו מדוע אינכם מרגישים בנוח במקום העבודה שלכם

 

אם ציירתם פתח סוכה גדול – אתם אנשים בעלי יכולת מתן שירות ברמה גבוהה וסוד ההצלחה שלכם הוא,  התמדה ונחישות.

 

 

                                                                         סוכה בעלת פתח גדול – אתם אנשי שירות מצוינים

 

מקצוע מתאים: אנשי מכירות, מח' שימור לקוחות ועוד. ממה להיזהר: אל תהיו נחמדים מדי ואל תנדבו מידע שלא לצורך.

 

אם ציירתם סוכה עם פתח קטן – אתם אנשים בעלי משמעת עצמית הנוטים לשים דגש על הפרטים הקטנים, אתם יודעים לקבל מרות, אמינים ומהימנים. אתם לא סומכים על כול אדם ויש לכם קושי להיפתח בחברה.

 


                סוכה בעלת פתח קטן – אתם מרוכזים בפרטים הקטנים
 

מקצוע מתאים: אנשי ביטחון ואבטחה ממה להיזהר: אל תתמקדו בעיקר בדברים הקטנים. פנו מקום בראשכם גם לתמונה הגדולה.

 

לחצו כאן וגלו על יתר מרכיבי הסוכה.

 

גיבוש צוות