גרפולוגיה – ציירו סוכה וגלו האם להיות שכירים או עצמאים​ - המשך..

 

הסכך

 

הסכך הינו כיסוי הסוכה (מעין תקרה) והוא מורה לנו על הצורך של האדם לגונן על מקום עבודתו ועל האנשים העובדים בצוות שלו.

 

אם ציירתם סכך צפוף ומסודר – אתם אנשים פרקטיים, ריאליים וצריכים לבדוק ולאבחן כול תהליך מראש. אתם נוטים להתחיל פרויקטים חדשים ללא כל התלהבות מיותרת ושמים דגש על סיומת הדברים. אתם לא ששים לשנות את מקום העבודה שלכם ומעדיפים קביעות ויציבות.

 

  אתם מאוד פרקטיים, ריאלים וביקורתיים

 

מקצועות מתאימים: מוסדות ממשלתיים; עירייה, מס-הכנסה וכד'. קריירה בתחומים יציבים: עריכת דין, צבא, משטרה ועוד.

 

ממה להיזהר: אל תהיו ביקורתיים מידי כלפי עצמכם והחברה. למדו גם להשתמש באינטואיציה.

 

אם ציירתם סכך דליל – אתם אנשים שלא מסוגלים לגונן על עצמם במקום העבודה, ולכן אתם פגיעים. אם ציירתם סכך דליל, בייחוד אם הסוכה מקושטת יתר על המידה, מראה שאתם אנשים רגישים מאוד. אתם אנשים שהשכלתנות בלבד אינה מדברת אלכם ואתם מובלים בעיקר על ידי הרגש ולכן תרגישו כל זעזוע במערכת. אנשים עם סכך דליל במיוחד יהיו בעלי בטחון עצמי נמוך והערכה עצמית נמוכה ולכן יחושו שבכל רגע עלולים לפטר אותם. אתם חייבים חיזוקים תמידיים.

 

  סכך דליל – אתם רגישים מאוד

 

מקצועות מתאימים: חינוך בלתי פורמאלי, טבחים, רפואה אלטרנטיבית. ממה להיזהר: היזהרו בעיקר מעצמכם. לעיתים תחושת הכישלון היא רק בראש שלכם.

 

אם ציירתם סכך מפוזר בחוסר סדר – אתם אנשים שנוטים לדבר יותר ולעשות פחות. על סוג אנשים זה נאמר – "אִסְתְרָא בִלְגינָא קיש קיש קָרְיָא" כלומר, מטבע אחד בתוך חבית ריקה עושה רעש גדול. אתם אנשים מאוד וורבליים, כריזמטיים, מתלהבים ומלאי אנרגיה – אך היכולות האמתיות שלכם פחתות בהרבה ממה שנראה. מקצועות מתאימים:  פוליטיקאים, מדריכי טיולים, מרצים, נואמים וכדומה.

 

                                                                                         סכך מפוזר?  רוצו לראשות העיר

 

קישוטי הסוכה

 

מורים לנו על מידת הסובלנות אל מול אימפולסיביות האדם.

 

אם ציירתם סוכה מקושטת במלואה – ככול שיש יותר קישוטים ניתן ללמוד על מידת היצירתיות שלכם. אתם יצירתיים, אומנותיים, סבלנים רגישים וגם פגיעים. המקצועות המתאימים: עיצוב פנים, עיצוב גרפי, אדריכלות, עיצוב חוץ וכדומה.

 

  הסוכה שלכם יכולה לזכות בתחרות יופי? לכו ללמוד עיצוב פנים

 

אם ציירתם קישוט חלקי של הסוכה – אתם נוטים להביע את דעתכם רק בתחומים בהם אתם חזקים. אתם לא נוטים לנדב מידע מבלי שנתבקשתם לכך. מקצועות מתאימים: אנשי מחשבים, מתכנתים, מתמטיקאים, כימאים.

 

  קישוט אחד או שניים? אתם יודעים לשמור סוד.

 

תאורת הסוכה

 

תאורת הסוכה רומזת לנו על יכולתו של האדם לראות את דרכו.

 

אם ציירתם סוכה חשוכה (בלי מקור אור) – אתם מרגישים שדרככם מעורפלת והמצב גורם לכם להיות שקולים ומתונים מבלי למהר בביצוע פעולות כלשהן. אתם נוטים לחשדנות וסומכים בדרך כלל רק על עצמכם. מקצועות מתאימים: אנשי שירות, תומכים טכניים, רואי חשבון וכד'.

 

אם ציירתם סוכה מוארת – ככל שהסוכה מוארת יותר, כך אתם נתפשים  כנחפזים ויהירים. אתם מאצילים את סמכותיותכם רק על מנת להעצים את עצמכם. אתם אנשים היודעים להגדיל ראש, לא להתייאש בקלות ולנסות להשפיע.

מקצועות מתאימים: כל מקצועות הניהול.

 

אם ציירתם סוכה עם נורה גדולה – אתם מנהיגים מלידה.

 

 

 השולחן

 

ציור שולחן בסוכה מורה לנו על תלותיות האדם אל מול עצמאותו.

 

אם ציירתם שולחן ערוך– אתם יודעים לנתח פרטים קטנים ולשים עליהם דגש באופן חד משמעי. מקצועות מתאימים: כל המקצועות הדורשים יכולות ניתוח גבוהות כגון: יועץ ארגוני, פסיכיאטר וגם…גרפולוג.

 

  ציירתם שולחן ערוך? חשבתם פעם על לימודי גרפולוגיה?

 

אם ציירתם בקבוק יין – אתם אנשים שלא יודעים לעמוד בפיתויים במקום העבודה. ככל שהבקבוק גבוה ומלא יותר כך היכולת של האדם לעמוד בפיתויים נמוכה יותר, בעיקר במקום עבודתו.

 

   אשתך ציירה בקבוק יין? מעניין מה היא עושה במשרד עד אמצע הלילה?!

 

אם ציירתם אגרטל על השולחן - הדבר רומז על תחושתו הפנימית של האדם במקום עבודתו. אם ציירתם אגרטל זוויתי – אתם חייבים להיות במסגרת בתחום התעסוקתי. אם ציירתם אגרטל עגול – אתם בעלי כישרונות אומנותיים ויצירתיים. אם ציירתם – חשוב לכם לעבוד בצוות וכך נמדדת הצלחתכם.

 

  לפי הסדר – אגרטל זוויתי, אגרטל עגול ואגרטל עם פרחים לסיכום

 

ציירתם סוכה? השוו אותה עם סוכות אחרות שחבריכם ציירו והרי לכם אטרקציה להעביר את הזמן בסוכה. חוץ מזה, זוהי דרך מקורית ביותר לערב גיבוש לעובדים

 

 

גיבוש צוות