האות ל'

  

 

 

לכל אחד מאתנו ישנה השקפת חיים שונה ויכולת הערכה עצמית גבוהה/נמוכה, בנוסף כל אחד מאתנו נמצא במערכת של אמונות שונות. האות ל' עוזרת לנו ליצור את החיבור בין מידת העומס של החיים לבין האיזון הרוחני והרגשי. על ידי כתיבת האות ל' יכול הגרפולוג ללמוד על היכולת של הכותב בנושא מעמד חברתי וגם לגבי היחס בינו לבין אביו.
 

באות ל' ישנים שלושה חלקים עיקריים והם:
 

החלק התחתון (עם לולאה או ללא) – מסמל את היכולת של הכותב לעשייה יום יומית ככול שהלולאה גדולה יותר כך אפשר ללמוד על מידת הפרקטיות של הכותב ולהפך.
 

החלק שעולה כלפי מעלה באות – מסמל את היכולת של הכותב בין מופנמות להחצנה, בין החינוך שקיבל בבית לבין השאיפות והמטרות.
 

החלק העליון באות מסמל את יכולת המנהיגות והקשר של הכותב לאביו. מכך גם נוכל להבין האם האב נמצא בחייו של הכותב או לא.
 

  - אם האות ל' שלכם נראית כך (האות ל' תקינה) – ניתן לראות שאתם בעלי יכולת לוגית גבוהה אשר מאפשרת לכם לזהות גירויים פנימיים וחיצונים. כמו כן קיימת בכם יכולת להתמודד עם הגירויים ולהפעיל שיקול דעת. ניתן לראות שקיימת בכם גם יכולת שמירת חוק ושמירה על מוסכמות החברה. יש בכם רצון למנהיגות ואתם יודעים כיצד לא להיכנס להרפתקאות לא רצויות עם הזולת. שינויים וחידושים אינם תופסים חלק בחייכם ולעיתים נוכל להבחין בתמימות והתחסדות למול הזולת. התנהגותכם לפעמים מאולצת וכפייתית והצופים מהצד יעידו לעיתים  על התנהגות ילדותית וחוסר גמישות. ניתן לראות שדמות האב הינה דומיננטית בחייכם.
 

  - אם האות ל' שלכם נראית כך (זוויתית) – ניתן לראות שאתם טיפוסים לוחמים ללא פשרות, יודעים לעמוד על עקרונותיכם וקיימת בכם    יכולת של התלהבות יתר. לעיתים אתם נתקלים בחוסר יכולת לקבל את דעתם של אחרים או לשתף עימם פעולה ואתם נתקלים בקשיים. הגאווה והעקשנות גורמת לכם לעיתים לתוקפנות, תסכול אישי ולחוסר יכולת של שמחת חיים. ניתן לראות שאתם רואים בדמות האב מול לחיקוי .
 

  - אם האות ל' שלכם נראית כך (עם קו עליון מושך לצד שמאל) – ניתן לראות שאתם אנשים הנוהגים לאסוף או לצבור ידע, אתם בעלי דמיון מפותח העוזר לכם להבין כיצד להפוך דבר מסוים מזבוב לפיל(בהגזמה). בשל עברכם יש לכם בעיה לתקשר עם אביכם והעבר מחזיר אתכם לנקודות חשוכות בחייכם. קיים בכם רצון להתחיל דרך חדשה אך אתם לא יכולים להתנתק מהעבר ולכן אתם נוטים להתגונן או להסתיר דברים.
 

  - אם האות ל' שלכם נראית כך (ללא חלק עליון) – ניתן לראות שאתם טיפוסים של "ראש קטן", בעלי הערכה עצמית נמוכה וזאת בשל ילדות מאוד קשה ובשל כך אינכם לוקחים אחריות על דברים מינימאליים והזולת יכול להשפיע עלים בצורה קלה יחסית. כאשר מנסים להטיל עליכם מרות או סמכות יש לכם קושי לממש אותה.

 

  - אם האות ל' שלכם נראית כך (עם צורת שבלול בקו הסיום) – ניתן לראות שאתם אנשים יצירתיים ובעלי דמיון מפותח, גישה למוזיקה ולציור ואף בעלי יכולת להתעמק בפרטים הקטנים. היופי והאסתטיקה נמצאים אצלכם במקום הראשון, אולם קיימת בכם חוסר תעוזה או חוסר הערכה עצמית בשל פחד מדעות אחרים עליכם. לעיתים אתם אנשים ללא עמוד שידרה ותמיד מרגישים ש"מגיע לי". יש לכם קושי להשתלב בחברה או מול משא או מתן להשגת יעדים ומטרות לגבי חייכם האישים ותמיד תערבו אדם חזק מכם שילחם למענכם.

 

לחצו כאן וגלו הכול על האות מ' שלכם.

 

 

גיבוש צוות