גרפולוגיה - משנים את כתב היד ומשתנים

הגרפולוגיה מביאה עימה את הבשורה ששינוי כתב היד שלנו, יוביל לשינוי גם בנו וזאת בשל העובדה שכתב ידינו מגיע מתת  המודע שלנו.

 

לצערנו, בני אדם בימינו מחוברים פחות לכתב ידם, מידת הרגש המובעת בכתב היד הולכת ונחלשת, עד לחוסר הבעה כלל. מעבר להבנת התוכן של הכתיבה, יש בכתב היד מספר דברים המובעים, למשל, שחרור של לחצים אישיים.

 

כאשר אנו כותבים אנו משחררים לחצים בעלי אופי רגשי ושחרור זה בא ליידי ביטוי בכתב ידינו. על ידי הפיכת הדף ומישוש לחץ כתב היד על ידי אצבעותינו, ניתן להבחין, בין היתר, אם האדם אימפולסיבי, בריא, רגשני ובעל כוח התמדה – אם לחץ כתב היד הוא חזק.

 

עייפות

כאשר אנו עייפים, חסרי יכולת להתמודד, נוטים לבריחה מהמציאות או מרחפים כתב היד שלנו ייצא חלש. מחקרים בדוקים מוכיחים שאדם הנוהג לרשום לעצמו את המטרות והיעדים אותם הציב לעצמו מצליח להשיג כ – 90% מאותם מטרות ויעדים.

 

ניתן להבחין בשינויים בכתב ידו של אדם לאורך השנים. כתב היד שלנו מושפע מהשינויים והקשיים העוברים עלינו במהלך שיגרת החיים שלנו. אם נסתכל על כתב ידו של אדם מלפני 5 – 7 שנים  נראה כי קיימים שינויים בגודל הכתב, בחוזק הלחץ במילים, בצורת האותיות, בגודל המרווחים בין השורות. נשאלת השאלה מדוע שנרצה לעשות שינויים בחיינו? שינוי בחיים דורש מאיתנו מאמץ רב הקרבה אישית וויתור אישי ולכן אנשים מתחלקים לשני סוגים – אנשים רגשיים ואנשים הגיוניים. ישנם אנשים נוטים להפנים ולקבל את הקושי בחייהם. אדם מגיע לשינוי בחייו כאשר הוא מבין ומכיר – וגורם לשינוי פנימי, או שינוי הנובע מהחברה והוא שינוי חיצוני.

 

לחץ

השינוי בחיי האדם מתחיל מהלחץ המופעל בשני המקרים. אף אדם לא יגיע לעולם למצב של שינוי מתוך רוגע או שלווה. מנוחה ורוגע הם המהות הפנימית של אדם ולכן ללא אינטרס ורצון פנימי לא תתחולל פעולה כלשהי. דוגמא : ירידה במשקל צריכה להתרחש בצורה שקולה ומבוקרת, שינוי מהיר ופתאומי הוא דבר קיצוני העלול לפגוע במטרה הסופית. שינוי אמיתי מתרחש כאשר אדם מגיע לחשיבה בצורה אחרת ושונה, צורה זו יכולה לקדם אותו בעיני החברה. על ידי גרפו תרפיה ניתן לייצר שינויים פנימיים על ידי שינוי כתב היד.

 

האות א' : אות זו מורכבת על ידי שני חלקים: הקו – אשר מבטא הגיון, הצבת יעדים ומטרות, וחצי העיגול המסמל את הרגש. כאשר העיגול גדול ניתן להבין כי אדם זה מונע על ידי רגש, מה שיוצר קושי בצמיחה ובהתפתחות אישית. אדם הכותב את האות א' עם עיגול קטן וקו ארוך הוא אדם בעל יעדים, השם דגש קטן יותר על הרגש.

 

אדם המסמן את העיגול רחוק מהקו, הוא אדם היודע להפריד בין ההיגיון לרגש.

עיגול גדול = יותר רגש, מסמל אדם המושפע מהרגש. עיגול קטן = פחות רגש ויותר היגיון.

אות א' זוויתית מעידה על תכונות חדות של עקשנות, אופי ביקורתי, התמדה ושאיפה לשלמות.

 

כאשר נגרום לאדם להבין את משמעותו של השינוי בכתב היד שלו על פי תורת הגרפולוגיה, נוכל לגרום לשינוי, אשר יוביל את האדם לשינוי פנימי עמוק. אולי בתחילה יראה כתב היד מאולץ אבל אחר כך כתב היד יוטבע בו. השינוי אף יהיה מורגש על ידי הסביבה, גם בתכונות האופי. אדם יכול להפוך להיות רך גם אם היה נוקשה בעבר, ואדם כוחני הנוטה לויכוחים יכול להפוך לוותרן.

 

בכל מקרה השינוי יתבצע – אדם משתנה כל הזמן, נשאלת השאלה האם האדם יוביל את השינוי שלו או יהיה מובל על ידי השינוי. כאשר אדם מחליט להוביל וליצור את השינוי בחייו עומדים בפניו הרבה קשיים הגורמים לו לבחון את יכולותיו ואת כישרונו.

 

האם ניתן ליצור שינוי אמיתי?

סוד ההצלחה בכל דבר וגם בשינוי אישי פנימי, הוא בהתמדה. כמו אדם הנמצא במסע ארוך ושם לעצמו מטרה בצורת הגעה אל היעד. אומנם יש בדרך מכשולים, הדרך ארוכה וקשה ועלולה לגרום לאדם לסגת ולחזור על עקבותיו. קשיים פנימיים אלו מזככים אותנו ועוזרים לנו להתנקות. הקשיים בחיינו גורמים לנו להגיע למקום שבו אנו צריכים להיות – על היעד.

 

הנטייה הטבעית של האדם היא לבחור בדרך הקלה, אדם המתרפק ללא הרף על "סיר הבשר אשר במצריים" יחווה המון מכשולים בדרכו אשר יפגעו בהתקדמותו. תכונות שליליות נועדו על מנת לעזור לנו לשפר את ההתנהגות שלנו בציבור, תפקידנו הוא לשנות אותם לחיוביות על ידי עבודה קשה והתמדה.

 

הגורם העיקרי שעוזר לנו להתמודד עם מצבים בחיינו הוא הקושי. עליית מדרגה בתהליך של התפתחות רוחנית ואישית, ניתנת להרגשה בכל שלב בו אנו נמצאים.

 

 

לחצו כאן והמשיכו להבין כיצד משתנים דרך כתב יד.

 

גיבוש צוות