גרפולוגיה - משנים את כתב היד ומשתנים 2

 

 

  

 

 

 

 

איך בנוי האופי שלנו?

אופיינו מורכב משני אלמנטים: תכונות נרכשות, ותכונות מקובעות. אדם המודע לנזק הפיזי שנגרם לכבד וללב שלו על ידי תכונה כמו כעס, ועל הנזק שהוא גורם לעצמו ולסובבים אותו ירצה לשנות תכונה זו בעצמו באופן ודאי. תכונת הכעס גורמת לפגיעה בזרימת האנרגיה החיובית שלנו. אם היינו מדמיינים לנו שבכל פעם שאנו כועסים נגרמת פגיעה פיזית בגופינו או בכיסנו מובטח הוא שהיינו חושבים פעמיים אם לכעוס!

 

כיצד נראה כתב ידו של אדם השרוי בכעס:

כתב היד יהיה זוויתי. כתב היד יהיה קטן. כתב יד בעל נטייה כלפי מטה (מעיד על יצריות, כסף, מיניות.). כתב יד חזק עד שניתן יהיה להרגיש אותו בצידו השני של הדף.

 

דפוסי ההתנהגות של אנשים הם שונים זה מזה בשל ההשפעה שיש לחברה ולסביבה עליהם. אדם היוצר שינוי בחייו בצורה מותאמת לו ובאופן איטי ומדוד סיכויי הצלחתו גבוהים יותר.

 

הדוגמא הקלאסית ביותר להצלחת שינוי איטי היא בהפסקת עישון. יש דרכים רבות המביאות אותנו להפסיק לעשן וכל אדם בוחר לו את השיטה הקרובה לליבו. הקשיים הם בזמן התהליך והאדם מודע לכך שהקשיים הם אתגרים לאורך הדרך אל ההצלחה. דברים לא צפויים נועדו של מנת לבחון אותו בדרכו החדשה, כאשר אדם זוכר כי הקושי גדל ככל שהוא מתקדם הלאה בתהליך. כאשר קל לנו מידי כנראה שזה סימן שצריך לעבור להילוך גבוה יותר, צריך לשאוף כל הזמן להתקדמות והתמודדות עם אתגרים ומצבים שונים המובילה  את האדם להצליח ויוצרת אצלו תחושה של סיפוק. חשוב לא לסגת בגלל מחשבות על כישלון, או בגלל נפילות במהלך התהליך.

 

האם נכון לפעול על ידי אינטואיציה או על ידי היגיון?

אין תשובה ברורה לשאלה והיא נשאלת על ידי בני אדם לעיתים קרובות, על פי איזו דרך עלי לכוון את עצמי לפעולה, על פי אינטואיציה או על פי היגיון?

 

אצל רובינו שולט יותר עיקרון אחד על הדרך בה הוא מכוון עצמו לפעולה. קל יותר להתחבר אל אדם ולבקש ממנו למלא את רצוננו כאשר אנו מודעים לעיקרון לפיו הוא מובל. מי לא רוצה לחוש שמחה, מילוי עצמי, אהבה ואושר? דברים אלו לא ניתנים לתחושה פיזית ואי אפשר לרכוש אותם על ידי ממון. דברים אלו שייכים לעולם הרוח ולכן לא ניתן להשיגם דרך עולם החומר.

 

בממוצע אנו מנצלים כ – 4%- 6% מהשכל או ההיגיון שלנו. רוב האנשים זקוקים לראות את הדברים בעיניים – מה שנותן להם משהו להיאחז בו. חשיבה שכלית יכולה לגרום לשינוי בחומר – וזאת הוכח על פי מחקרים מדעיים. ניתן לשפר את האינטואיציה שלנו על ידי אימון ובכך להגיע לרמות גבוהות יותר.

 

יש הבדל ופער גדול בין היגיון ואינטואיציה. אנשים המחוברים יותר לרגש בחייהם מרגישים פגיעה בצורה חזקה יותר, אדם כזה מפנה את שכלו להיגיון שם הסיכוי לפגיעה קטן יותר אך פחות ניתן להרגיש את המהות הפנימית. קיצוניות אף פעם לא עוזרת לנו להגיע להחלטות נבונות. יש לחפש את האיזון בין הדברים.

 

תכונות אופי חיוביות ושליליות קיימות בכל אחד מאיתנו, השינוי הופך יותר ויותר קשה ככל שאנו מתבגרים. השינוי בחיינו נוצר על ידי תכונות האופי. אם נשאל אדם ביישן, מה מוביל אותו לתכונה זו? מה גורם לו להמשיך בדרך זו ? האם הוא מצפה לעבור שינוי על ידי נס פתאומי? ואם כן למה זה לא קורה? אדם שמתמודד עם תכונותיו ועם הרגליו ויוצא מתוך עצמו, יכול לראות שינויים. שינוי לא קורה מעצמו הוא נוצר על ידי חשיבה ופעולה מחוץ למסגרת המרובעת שלנו.

 

 

גיבוש צוות