גרפולוגיה - התאמה זוגית

 

  

 

 

 

 

לצערנו, על פי סטטיסטיקות ומחקרים שונים, כחמישים אחוז מהזוגות שנישאים עתידים להתגרש. גם בקרב הזוגות הנשואים אחוז גבוה נשארים נשואים בגלל סיבות כמו נוחות, ילדים, עבודה או מעמד חברתי ולא בגלל אהבה. סיבות אלו פוגעות מאוד בקשר הזוגי וגורמות לאנשים המעורבים בקשר לתחושה של תסכול וחוסר מיצוי רגשי.

                      

הגרפולוגיה מגשרת על הפערים

על פי מחקרים שנערכו בנושא התאמה זוגית, נראה כי כאשר אדם מאוהב הוא נמצא בתהליך של תגובה ולכן יש חוסר איזון וקיצוניות בכושר העשייה שלו. חוסר הביטחון של אנשים הנמצאים במערכת זוגית הוא גדול יותר מאשר אצל אלו שאינם נמצאים במערכת כזו. על מנת לשמר מערכת זוגית בריאה, יש צורך בעבודה קשה ומאומצת ולכן חשוב ליצור יוזמה על מנת לשמור על המערכת הזוגית.

 

בני הזוג  אמורים לעזור זה לזה בתוך מערכת הדדית ויש להבין את ההבדלים ואת הדמיון בין גבר ואישה כדי ליצור מערכת זוגית בריאה. ברוב המקרים גברים נתפסים כבעלי יכולת קבלת החלטות מהירה (ספונטאניות), אך מתקשים בהבעת רגשות בעל פה (סגירות רגשית). לעומתם נשים נוטות לעזור יותר, פגיעות יותר מבחינה רגשית, נוטות לביקורתיות ועקשנות, בעלות יכולת תפיסה מהירה ומתקשות בקבלת החלטות רגשיות.

 

על מנת ליצור קשר זוגי איתן, יש צורך בתמיכה של שני בני הזוג זו בזה. מדובר בלקחת אחריות וליזום, בלי לחכות לפעולה של הצד השני. חסמים, ויכוחים וחילוקי דעות עלולים ליצור חיץ בין בני זוג, כאשר הם אינם יודעים כיצד לתת ביטוי לרגש החזק של האהבה כלפי הצד השני.

 

כיצד מגשרים על הפערים ?

התאמה בין בני זוג בנויה מנקודות מפגש באישיות, פערים רגשיים וחשיבתיים ושוני. ניתן לבדוק את הפערים ונקודות המפגש הללו, על ידי בחינה של כתב היד בעזרת גרפולוג. ניתן גם לאתר את נקודות החולשה בהם צפויים חיכוכים בין בני זוג ואת הנקודות שיתרמו לחיזוק הקשר הזוגי וישפרו את היחסים בקשר.

 

חשוב לזכור, כי המקור לכל המחלוקות הן ניסיונות השתלטות, עקשנות והפגנת כוחניות מצד שני בני הזוג, דברים אלו עלולים להביא לפירוק הקשר. ניסיון להתגמשות הבא משני הצדדים יתרום רבות ליציבות הקשר הזוגי. ויתור הדדי (לא מתוך חולשה אלא מתוך עוצמה) יהדק את הקשר הזוגי והאהבה תפרח יותר, מה שיוביל לתחושה של אושר וסיפוק אישי לשני בני הזוג.

 

גיבוש צוות