גרפותרפיה - טיפול דרך כתב יד

מחקרים רבים בתחום הפסיכולוגיה מוכיחים שאנו מסוגלים לשנות את האישיות שלנו על ידי שינוי דברים חיצוניים אשר אחד מהם הוא כתב ידינו.

 

בשנים האחרונות עלתה המודעות לשיטת טיפול בגרפותרפיה ויותר אנשים לוקחים חלק בהליך זה של שינוי כתב ידם וכתוצאה מכך, שינוי תכונות אופי בולטות אשר היו בעבר שליליות והפכו לחיוביות.

 

כיום מאפשרת לנו הגרפולוגיה "לקרוא" על פי כתב ידו של האדם את קווי אופיו ואישיותו. כך ניתן ללמוד על כישוריו, נטיותיו, תחושותיו, מצבו הנפשי ומצבו הפיזי. הגרפותרפיה, כשלוחה של הגרפולוגיה, הינה שיטה טיפולית שבאמצעותה ניתן לשנות באופן מודע את כתב היד כדי לתקן או לשפר תכונות אופי כמו ביטחון עצמי, אסרטיביות ועוד.

 

איך זה עובד?

באמצעות הגרפותרפיה מלמד הגרפולוג את האדם לשנות את כתב ידו או חתימתו ובאופן עקיף הדבר משפיע על תת המודע שלו, מגביר את המודעות העצמית ומשנה במודע תכונות אופי ודפוסי התנהגות. ה-גרפורתפיה יעילה ורצויה במקרים בהם אנו רוצים להחליש תכונות שליליות ולחזק תכונות חיוביות.

 

כך למשל ניתן לשפר את הביטחון העצמי שלנו לקראת ראיונות עבודה או מבחנים, לשפר את הישגנו בעבודה ובלימודים ולשפר את היחסים בעבודה ובמשפחה, ולהתמקד במטרות אותן אנו רוצים לממש.

 

שינוי כתב היד דורש עקביות. אם בהתחלה נראה כי כתב היד ה"חדש" מאולץ, הרי שבמשך הזמן הוא הופך לטבעי וברבות הימים נראה גם שיפור משמעותי בכל אחד מתחומי החיים אותם רצינו לשפר. מאדם בעל הערכה עצמית נמוכה לאדם בעל הערכה עצמית גבוהה, מאדם פסימי לאדם אופטימי, מאדם פאסיבי לאדם אקטיבי ועוד. הטיפול ב-גרפותרפיה מתבצע לאחר אבחון גרפולוגי מעמיק. במהלך הטיפול מגיש הגרפולוג לנבדק "שיעורי בית" המאמנים אותו לכתב יד "חדש".

 

בעקבות הצלחת רבים מתלמידי אשר שינו את חייהם באופן קיצוני, אם בבחירה נכונה של המקצוע, אם בבחירת בן/בת זוג ואם בכל החלטה חשובה אותה הם השכילו לקבל כתוצאה משינוי כתב ידם וכתוצאה של לימוד כתיבת משפטים נכונים, הצבת מטרות ויעדים, חשיבה ודיבור חיוביים ונכונים ושיפור הכתב, אשר הביאו אותם אל מחוז חפצם.

 

רוצים לדעת איך לעשות זאת בעצמכם? לחצו כאן

 

רוצים לשפר את כישוריכם באמצעות טיפול בכתב היד? לחצו כאן

גיבוש צוות