גרפותרפיה - עשה זאת בעצמך

אנשים רבים כיום מודעים לחשיבות הכתיבה היום יומית,  היות ולצערנו במהלך השנים האחרונות אנשים רבים כבר לא כותבים בעזרת עט ודף נייר.

 

מדוע חשוב לכתוב לפחות כמה שורות בכול יום? הידעתם שדרך הכתיבה ניתן לשפר תכונות אופי שליליות וגם להתרפא ממחלות כמו:  סרטן, מחלת פרקינסון ומחלת אלצהיימר? האם ידעתם שדרך הכתיבה ניתן להפיג כעסים, התמרמרות, דיכאון וכאב (פיזי/ נפשי)?

 

בכתבה הבאה נפיץ מעט אור בנושא הנקרא גרפו תרפיה. הפירוש לשם זה הוא כתיבה טיפולית או אם תרצו ריפוי תוך כדי כתיבה. כל אחד מאיתנו יכול לטפל בעצמו, אולם אנחנו מעדיפים לפנות לבעל מקצוע משום שאנחנו לא מעוניינים לקחת אחריות על החיים שלנו.

 

המטרה של תרגול הכתיבה הוא בכל פעם לקחת אות מכתב ידנו ולעבוד על תכונת אופי שלילית שיש בנו רצון לשנות.

כל אחד מאיתנו בונה לעצמו ביטחון עצמי, אולם במשך הזמן ישנן עליות ומורדות. אז כיצד נוכל בכל זאת לשפר את הביטחון העצמי שלנו?

 

טיפ – האות דרכה ניתן ללמוד, בין היתר, על הביטחון העצמי שלנו, הינה האות "מ".האות "מ" בנויה מ – 3  חלקים עיקריים: החלק העליון (מצוין בספרה 1) נקרא "תורן", החלק האמצעי מגשר/מחבר בין החלק העליון לתחתון והחלק התחתון (מצוין בספרה 2), נקרא "יתד", היות והחיבור נמצא בתחתית כמו לאדמה.

 

- אם האות מ' שלכם נראית כך, ניתן להבין שביטחונכם העצמי סביר, אתם אנשים פשוטים ורגילים אשר אינם מתנשאים על אחרים. מוכנים תמיד לעגל פינות בכדי להצליח במשימות וגם בכדי לא לפגוע באחרים.

 

- אם האות מ' שלכם נראית כך, ניתן להבין שביטחונכם העצמי נמוך, אתם מאוד רגישים ונותנים לרגש להוביל אתכם מהאף וגם לעצור בעדכם להתקדם הלאה. יש כאלה שיקראו לכם נאיביים, אולם אתם לא כך בהכרח.

 

- אם האות מ' שלכם נראית כך,  ניתן להבין שביטחונכם העצמי מופרז ויש עליכם 'פוזה', אולם מי שמכיר אתכם באמת יודע שאתם מבחינת "כלב נובח אינו נושך".

 

- אם האות מ' שלכם נראית כך, ניתן להבין שביטחונכם העצמי גבוה, אתם נתפשים כאנשים נוקשים וישירים המעדיפים עשייה על דיבורים ויש לכם קושי להגיד את אשר על לבכם.

 

- אם האות מ' שלכם נראית כך, ניתן להבין שביטחונכם העצמי די נמוך, אתם נתפשים כרגשנים, מוותרים מראש, לא נלחמים על שלכם ומרימים ידיים בכדי לא להיכנס לוויכוחים.

 

מה הפיתרון?

במידה ואדם משנה את האות "מ" שלו, הוא יכול לשפר את הביטחון עצמי מגבוה או נמוך, לביטחון עצמי מאוזן. עלינו להבין שאין דברים מושלמים במאת האחוזים, אך יחד עם זאת אנו צריכים להבין שלכל אדם ישנה האפשרות ליצור שינויי אמיתי דרך גרפו תרפיה ושינוי כתב ידו..

 

אני חייב לציין שכל המעוניין לשנות דפוסים התנהגותיים ותכונות אופי, חייב לעבור אבחון גרפולוגי לפני שהוא מתחיל את תהליך הגרפו תרפיה.

 

לצערנו, קשה לאנשים להאמין  שהם יכולים לעשות שינוי דרך כתב ידם ובמיוחד שאת השינוי הזה הם יכולים לעשות בשיטת…עשה זאת בעצמך.

 

להזכירכם, אין לראות בכתבה זו כתחליף לייעוץ עם מומחה כלשהו. כמובן שאין להשתמש בה על מנת לאבחן אדם.

אבחון מקצועי חייב להיעשות על ידי גרפולוג מוסמך ומנוסה.

גיבוש צוות