מה מסמלות השיניים בציור

השיניים בציור הם חלק בלתי נפרד מהפה של המצייר.  ילדים מתחילים לצייר אותן בשלב מאוחר יותר וזאת משום שהשיניים הן במסגרת תוספת של פרטים קטנים שילד מתחיל לצייר בערך בגיל 5,  בציוריו.

 

בד"כ ילדים יציירו שיניים על מנת להראות את מסוגלותם להגיע להישגים גבוהים בתחומים שונים ובפרט בתחום הלימודים. בנוסף, הם יציירו שיניים על מנת להסביר על יכולתם להקפיד על דיוק, סדר ואסתטיקה.

 

כאשר אדם מבוגר מצייר שיניים, יש צורך לבדוק את מבנה השיניים ומספרן, בנוסף צריך לבדוק האם הן חדות או חסרות. כל פרט שכזה יכול להסביר על החמרה בהתנהגות האדם  כגון כעס, אלימות ועוד..

 

כאשר השיניים ניראות בצורה אסתטית ומעוגלת  – נוכל להבין שכל פעולה שהמצייר עושה מאוד מחושבת ומדויקת, הריכוז נמצא ברמה גבוהה והדבר לא מונע ממנו להיות יצירתי. צריך לשים לב שהדברים הנ"ל שצינתי לא נעשים בצורה כפייתית.

 

הגישה שמובילה את המצייר, היא למצוא חן וחסד בעיני הסובבים אותם ולעיתים הדברים מתפרשים בצורה אחרת..

 

כאשר השיניים רקובות –  הדבר צריך להדליק אצלנו נורה אדומה וזאת בשל חוסר אסתטיות. למצייר  אין "עמוד שידרה" ויכולת השפעה חברתית, הצעדים שלו פזיזים והוא לוקח סיכונים מיותרים. כאשר אנחנו רואים שיניים רקובות בציור, ישנו קושי לתת אמון במצייר.

 

מציירים בוגרים שמציירים שיניים רקובות, מחפשים לעלות את הביטחון העצמי שלהם ובנוסף מחפשים תשומת לב מהסביבה ולכן כאשר אדם נמצא בחוסר אישי, הוא יוצא למלחמה ואין לו מה להפסיד (כמו חיה פגועה), התוצאה היא טינה וכעס .

 

כאשר השניים חדות  – לא רצוי להתקרב לאותו אדם וזאת בשל התנהגות אימפולסיבית הכוללת: איומים ומימושם באלימות כלפי הזולת.

 

נקודה נוספת היא, שהמצייר נמצא בלחץ והיסטריה כלפי הסובבים אותו וזאת מתוך התגוננות אישית. ברוב המקרים נוכל לראות התנשאות יתרה בכל נושא והדבר דומה לכלב נובח שגם נושך .

 

כמובן שצריכים להופיע מספר סימנים ובכמה ציורים שונים מתקופות שונות גם אצל ילדים ובוגרים, בכדי לקבוע את הממצאים הנ"ל,  יש צורך לבדוק את גילו של המצייר ובאיזה צבע השיניים שבציור וכמובן שעל הבודק להיות גרפולוג מומחה בתחום פענוח ציורי ילדים.

 

רוצים להבין מה מספר ציור ילדכם? לחצו כאן וקבעו עמי פגישה

גיבוש צוות