האות ה'
 

 

 

 

 

האות ה' מלמדת אותנו על השקפת הכותב והשפעת האם בתקופת הילדות, והיחס של הכותב מבחינה רגשית כלפי הזולת.  בנוסף, האות ה' מראה לנו את החשיבות של ההופעה החיצונית של הכותב בחיי היום יום שלו.
 

האות ה' מתחלקת לשני חלקים:

 

החלק העליון – הגנה, קורת גג, ביטחון.
 

החלק התחתון – הפנימיות – משקפת את הזהות העצמית של הכותב.
 

טיפ – האות ה' דומות ולכן רצוי שהגרפולוג הבודק יערוך הצלבה בניהן, על מנת לוודא שאין דברים סותרים.
 

  - כאשר האות ה' נכתבת בצורתה התקינה, נוכל ללמוד על פי שהכותב הוא בעל ביטחון עצמי ויכולת משמעת עצמית. כמו כן הוא בעל חשיבה ייצוגית אשר מאפשרת לו התחשבות  בזולת. בתחום המקצועי הוא יכול לעסוק בפישור, גישור ובוררות.
 

- כאשר האות ה' נכתבת בצורת אות קדמנית, נוכל ללמוד על פי הגרפולוגיה שהכותב הוא אדם אופטימי, ספונטני, בעל התלהבות, אולם חשוב לו לקבל חיזוקים ולכן הפגיעות   הרגשית עלולה לפגוע בו בצורה קיצונית.
 

  - כאשר אות ה' נכתבת עם  הקו הפנימי צמוד לקו החיצוני, נוכל ללמוד על פי הגרפולוגיה שהכותב הוא בעל רצון למשפחתיות,  אולם ישנה תלותיות גדולה במיוחד בדמות האם ולכן ההשתלבות החברתית שלו אינה קלה וישנו רצון לרצות את האם, לפעמים בצורה מוגזמת.
 

  - כאשר האות ה' נכתבת והקו הפנימי נמצא במרכז האות, נוכל ללמוד על פי הגרפולוגיה שהכותב הוא בעל יכולת של איפוק אישי ושמירה על כללי הנימוס כלפי הזולת, אולם    פעמים רבות הוא לא מציב לעצמו יעדים או מטרות בחייו האישיים וזאת בשל התנהגות כפייתית ואדישות יתר.
 

  -  כאשר האות ה' נכתבת שהקו הפנימי מקביל לקו העליון, נוכל ללמוד על פי הגרפולוגיה שהכותב הוא בעל רעיונות מקורים וחדשניים והוא מציב לעצמו יעדים ומטרות בחייו, הוא מעדיף התרחקות מדמות האם, מתלהב יתר על המידה ובעל חוש הומור.

 

  - כאשר האות ה' נכתבת והחלק הפנימי נראה כמו קשת פתוחה, נוכל ללמוד על פי הגרפולוגיה שהכותב מביע רגש ואמפטיה כלפי הסביבה הקרובה וגם הרחוקה והוא משתדל להיות  קשוב יותר לזולת. המראה של האות מזכיר לנו את האוזן שלנו ולאדם זה תהיה אוזן קשבת לזולת. ישנו קושי לעמוד בפיתויים וקושי או חולשה לדברים שיש בהם הימור או סיכון.
 

כמובן שדוגמאות אלו הן חלק מתוך עשרות דוגמאות שיש לאות ה', אך השתדלתי להביא את הבולטות שבינהן.  

 

לחצו כאן וגלו הכול על האות ו' שלכם.

 

זכרו תמיד – אין לקחת אות אחת ולהשליך ממנה על פועלו של האדם, ישנם פרמטרים רבים נוספים דרכם בודק את האדם.'

 

 

 

 

גיבוש צוות