סדנאות גיבוש

 

תמיד טענתי  שמגיע "שאפו" למי שמארגן ערב גיבוש לעובדים. אין מה לעשות, בכדי לקבל תוצאות טובות ותפוקה מצוות העובדים צריך מידי פעם גם לערוך להם ערב/יום איכותי בו הם יוכלו להשתחרר מלחצי היום יום.

 

כיום ישנו ביקוש גדול לסדנאות גיבוש לעובדים והתחומים הם מגוונים ורבים. יחד עם זאת קיים קושי לא קטן למצוא את המפעיל, או הסדנאות המתאימות לגיבוש צוות עובדים.

 

מתי צריך לערוך סדנאות גיבוש לצוות העובדים?
 

1. בסיום פרויקט מוצלח בחברה

2. פרישה של מנהל/עובד מהחברה.

3. הרמת כוסית לפני חג – המנכ"ל רוצה להודות לכל העובדים.

4. גיבוש הצוות החברתי

 

חמשת האלמנטים להצלחת סדנא לגיבוש עובדים:
 

1.  שיתוף פעולה מלא של כל המשתתפים

2.  הפעילות חייבת לגבש את צוות העובדים

3.  'שקית' עם טיפים אישים לכל משתתף

4.  הפעילות לא תהיה רצינית או כבדה

5.  תהיה אפשרות לראות את המפעיל בפעילות אחרת שלו ולחוות את החוויה

 

הטעות הנפוצה ביותר היא, שהאנשים הממונים על הפורייקט דוחים את תכנון הפעילות לרגע האחרון. עלינו לדעת שכאשר מחפשים משהו טוב חייבים למצוא לפחות 80% מהנקודות שציינתי. האם זאת משימה בלתי אפשרית? ומה עם התקציב של החברה? כיום, רוב החברות מוכנות להשקיע זמן או תקציב גדול יותר בנושא של האוכל והפעילות עצמה מקבלת תוקף משני וחבל..

 

סוד ההצלחה בסדנאות גיבוש לעובדים
 

רצוי מאוד לחלק את הערב לשני חלקים נפרדים, כאשר מאוד כדאי להתחיל עם דברי פתיחה, ברכות לעובדים, הענקת פרס לעובד מצטיין (אם זה הערב הנתון) והארוחה עצמה. את החלק השני נוכל להקדיש לפעילות לגיבוש הצוות. רצוי כמובן שלא יהיה קשר בין הסדנא לעובדים לבין תחום עיסוקם.

 

מרצים את כולם
 

אכן, קשה מאוד לרצות את כולם, אולם היכולת לשלב בין פעילות משעשעת, שיתוף פעולה של כול המשתתפים, ללא יוצא מן הכלל ומתן טיפים אישים לחיים, היא המפתח להצלחת סדנת גיבוש לעובדים.

 

סדנאות גיבוש למטרות הנאה והעשרה

 

כיום כבר מבינים רוב המנהלים כי סדנאות הגיבוש יכולות לתרום רבות לפעילות התקינה של העסק או החברה. בעולם העסקים חסר הרחמים, חשוב שהצוות יעבוד בצורה יעילה ובשיתוף פעולה על מנת שיוכל להתגבר על המתחרים ולהפיק את התפוקה הטובה ביותר. מכיוון שעובדים רבים חשים תחושות של שחיקה לאחר זמן מה במקום העבודה, והדבר מוביל לתשישות והתנהלות פחות יעילה, כיום סדנאות גיבוש לעובדים יכול להוציא אותם מהשגרה ולהטמיע אווירה וקשרים טובים יותר בין חברי הצוותים השונים ובין העובדים למנהלי החברה. מעבר לכך שהעובדים יקבלו הזדמנות לפתח שפה משותפת שאיננה מתבססת אך ורק על העבודה, הם יוכלו, בהתאם לבחירת הסדנא, להעשיר את הידע הכללי או המקצועי שלהם תוך כדי הפקת תחושות הנאה מרובות.
 

משלבים העשרה עם הנאה, באמצעות סדנאות גרפולוגיה לגיבוש העובדים
 

ישנן סדנאות גיבוש רבות שניתן לבחור ולקיים בעבור העובדים והמנהלים, ניתן לקיים יום כיף במתחם, לעשות פעילות ספורטיבית משותפת וניתן גם להעשיר את הידע של העובדים. חשוב לציין שבדרך כלל, במהלך העבודה העובדים צריכים להיות רציניים מאוד בין אם מדובר בעת העבודה עצמה או כאשר ישנה הרצאה או ישיבת צוות. על ידי בחירה בערב גיבוש עיוני ומהנה ניתן לשבור את השגרה הרגילה של העובדים ולהטמיע בקרבם חוויית למידה משותפת ומהנה. מרדכי שרם הינו גרפולוג מומחה אשר מעביר סדנאות גיבוש סטנד אפ בנושא גרפולוגיה כך שהעובדים והמנהלים יוכלו לצחוק יחדיו, ללמוד ולהכיר את תחום הגרפולוגיה וכל זאת בעת שהם מצויים בסביבה מהנה ואווירה מצחיקה. במהלך הסדנאות יוכלו העובדים להבין מה כתב היד שלהם מעיד עליהם וכך גם על חתימתם והשרבוטים שהם מציירים בזמן הפנוי.

 

גיבוש צוות