גרפולוגיה - סדנאות גיבוש - סוד ההצלחה

 

  

 

 

 

 

 

תמיד טענתי  שמגיע "שאפו" למי שמארגן ערב גיבוש לעובדים. אין מה לעשות, בכדי לקבל תוצאות טובות ותפוקה מצוות העובדים צריך מידי פעם גם לערוך להם ערב/יום איכותי בו הם יוכלו להשתחרר מלחצי היום יום.

 

כיום ישנו ביקוש גדול לסדנאות גיבוש לעובדים והתחומים הם מגוונים ורבים. יחד עם זאת קיים קושי לא קטן למצוא את המפעיל, או הסדנאות המתאימות לגיבוש צוות עובדים.

 

מתי צריך לערוך גיבוש לצוות העובדים?

1. בסיום פרויקט מוצלח בחברה

2. פרישה של מנהל/עובד מהחברה.

3. הרמת כוסית לפני חג – המנכ"ל רוצה להודות לכל העובדים.

4. גיבוש הצוות החברתי

 

חמשת האלמנטים להצלחת סדנא לגיבוש עובדים:

1.  שיתוף פעולה מלא של כל המשתתפים

2.  הפעילות חייבת לגבש את צוות העובדים

3.  'שקית' עם טיפים אישים לכל משתתף

4.  הפעילות לא תהיה רצינית או כבדה

5.  תהיה אפשרות לראות את המפעיל בפעילות אחרת שלו ולחוות את החוויה

 

הטעות הנפוצה ביותר היא, שהאנשים הממונים על הפורייקט דוחים את תכנון הפעילות לרגע האחרון. עלינו לדעת שכאשר מחפשים משהו טוב חייבים למצוא לפחות 80% מהנקודות שציינתי. האם זאת משימה בלתי אפשרית? ומה עם התקציב של החברה? כיום, רוב החברות מוכנות להשקיע זמן או תקציב גדול יותר בנושא של האוכל והפעילות עצמה מקבלת תוקף משני וחבל..

 

סוד ההצלחה בסדנאות גיבוש לעובדים

רצוי מאוד לחלק את הערב לשני חלקים נפרדים, כאשר מאוד כדאי להתחיל עם דברי פתיחה, ברכות לעובדים, הענקת פרס לעובד מצטיין (אם זה הערב הנתון) והארוחה עצמה. את החלק השני נוכל להקדיש לפעילות לגיבוש הצוות. רצוי כמובן שלא יהיה קשר בין הסדנא לעובדים לבין תחום עיסוקם.

 

מרצים את כולם

אכן, קשה מאוד לרצות את כולם, אולם היכולת לשלב בין פעילות משעשעת, שיתוף פעולה של כול המשתתפים, ללא יוצא מן הכלל ומתן טיפים אישים לחיים, היא המפתח להצלחת סדנת גיבוש לעובדים.