האות ד'

 

הגרפולוגיה עונה לנו על שאלות רבות בכול תחומי החיים ודרך האות ד' אנו יכולים ללמוד רבות על עצמנו. האות ד' מביעה את החשיבה, ההופעה החיצונית שלנו, עד כמה אנו רגשיים ועד כמה יש בנו נתינה וקבלה.

 

איך נראית האות ד' בעיני הגרפולוגיה? החלק העליון –  מורה על רגשנות האדם. החלק התחתון – מורה על יציבות האדם פיזית ונפשית, האם האדם יודע לשמור את סודותיו, האם הוא עומד בפיתוי או שמא נופל בפח.

 

חשוב לציין שהגרפולוגיה מלמדת אותנו שככל שהקו התחתון ישר וארוך יותר, כך קשה יותר להזיז את האדם מדרכו ועיסוקו. ברגע שאנו גורמים לו לחוש בחוסר גמישות הדבר גורם לו לשבור את הכלים בבת אחת.
 

דוגמאות לאות ד':
 

- כאשר האות ד' נכתבת בצורתה התקינה – נוכל ללמוד שהכותב הוא בעל כושר למידה טוב, טבעיות, ילדותיות וריסון עצמי, אך יחד עם זאת הוא גם חסר אומץ והעזה ולעיתים גם בעל הערכה עצמית בינונית עד נמוכה.

 

12 - כאשר האות ד' נראית כך –  נוכל ללמוד שהכותב הוא בעל שליטה עצמית, יש לו אמון בזולת, הוא אופטימי ורוצה לתת מעצמו, תמיד רוצה למצוא חן בעיני רואיו אך גם מתקיים בו חוסר סדר ואי סדר ארגוני.

 

13 -  כאשר האות ד' נראית כך –  נוכל ללמוד שהכותב הוא אדם שומר ומגונן על סביבתו, נוטה להתקפה מתוך הגנה ומסתיר את רגשותיו האישיים כלפי הסביבה.

 

14 - כאשר האות ד' נראית כך, בצורתה הפשוטה – נוכל ללמוד  שהכותב הוא בעל אינטליגנציה גבוהה, כושר לוגי, מעשיות ומוסר עבודה. יחד עם זאת קיים בו קושי בקבלת החלטות, סגירות, חוסר תקשורת עם הסביבה והוא מחפש כיצד להגיע לתוצאות או מטרות בצורה מהירה.

 

15  - כאשר האות ד' נראית כך –  נוכל ללמוד שהכותב הוא בעל פער גדול בין הרצוי והמצוי בתחום המיני והחומרי, הוא אדם שקשה לו ללכת כמו כולם "בתלם" ולפעמים יכול להיות "נודניק" בעל חוסר שליטה עצמית.

 

16 - כאשר האות ד' נראית כך –   נוכל ללמוד שהכותב הוא כריזמטי ובעל יכולת שכנוע, יש בו רצון לתת דוגמא אישית, אך יחד עם זאת, הוא מרוכז בעצמו, עוסק בטפל, אין  לו שקט נפשי ולעיתים הוא אינו מנומס ומנסה להשתלט על כולם.

 

17 - כאשר האות ד' נכתבת כחוזרת על עצמה –  נוכל ללמוד שהכותב הוא בעל הערכה עצמית נמוכה וקיים בו קושי והפרעה בריכוז ברצף החשיבה. אדם בעל ילדות קשה ומעצורים רגשיים, אגרסיבי, נוטה להעניש את עצמו ואינו פתוח דיו בכדי לשתף את הזולת במכאוביו.

 

כמובן שדוגמאות אלו הן חלק מתוך עשרות דוגמאות שיש לאות ד', אך השתדלתי להביא את הבולטות שבינהן.

 

לחצו כאן וגלו הכול על האות ה' שלכם.

 

זכרו תמיד – אין לקחת אות אחת ולהשליך ממנה על פועלו של האדם, ישנם פרמטרים רבים נוספים דרכם בודק את האדם.

 

 

 

 

 

 

גיבוש צוות