איזה צבע בחרתם ללבוש היום?

האם גם אתם מעידים על עצמכם, שלפי מצב הרוח שלכם היום, כך אתם גם בוחרים את צבע לבושכם? האם גם אתם מושפעים מחילופי העונות ולכן גם מחליפים את צבעי הבגדים?

 

אכן הצבעים יכולים לחולל רבות בנפשנו ובעיני המתבונן. שאלות כמו: מי אנחנו, איך אנחנו תופסים את עצמנו ואיך הסביבה תופסת אותנו, הן חלק מהשאלות בהן ניתן לקבל תשובות, דרך לימוד אופיים של הצבעים.

 

התעוררתם לבוקר שטוף שמש ומאיר,  אתם קמים בחיוך ועם המון אנרגיות ופותחים את ארון הבגדים. מה אתם חושבים? איזה צבע תבחרו? כן… זה תלוי גם במצב הרוח שלכם. יום יפה עם שמש זורחת, לא מספיק בשביל להיות שמחים גם מבפנים ולכן צבע הבגד שנבחר כאשר אנו מצוברחים, יהיה שונה מצבע הבגד שנבחר כאשר אנו מאושרים.

 

קיבלתם הזמנה לאירוע ואתם מתלבטים מה ללבוש ואיזה צבע לבחור? כמובן שיש מרכיבים נוספים כמו, מהו אופי האירוע, האם האירוע הוא של חברים קרובים או משפחה, או של קרובים רחוקים. אם חושבים על זה לעומק מגלים שלא משנה מהו האירוע ושל מי, חשוב הוא איך אנו מרגישים, זאת אומרת שלמצב הרוח שלנו חלק נכבד מבחירתנו בצבע הבגד.

 

אם בחרתם בצבע לבן, עליכם לדעת  שהוא מסמל תמימות, טוהר, אמונה ושלום. הוא מייצג ניקיון, כבוד וענווה. הצבע הלבן הוא צבע של התחלות חדשות, מנקה את הלוח. הלבן כמו נייר ריק המחכה להיכתב. אמנם לבן אינו מגרה את החושים, אך הוא פותח את הדרך ליצירת פתיחות של המוח למשהו חדש.

 

אם בחרתם בצבע אדום עליכם לדעת שלצבע זה יש לפני הכול השפעה ישירה על מערכת העצבים ולכן לא מומלץ לצבוע קירות בצבע אדום, במיוחד לא בחדרי ילדים ובחדרי שינה (אתם לא רוצים להיכנס למיטה עם בן/בת זוגכם ולריב).

 

בטבע מציין הצבע האדום אזהרה. במקומות רבים משתמשים בצבע אדום כתמרור שנועד להזהיר – כמו תמרור אין כניסה ותמרורי אזהרה נוספים.

 

הצבע האדום משדר אומנם אהבה אבל גם דומיננטיות, החצנה, מלחמה, תוקפנות ועקשנות, כך שלפני שאתם מתהדרים בלבושכם בצבע האדום, זכרו זאת.

 

אם בחרתם בצבע כחול, סביר להניח שאתם מבקשים להרגיש תחושות של שלווה, רוגע והרמוניה ואכן הצבע הכחול משפיע עלינו בצורה מרגיעה וגורם לנו לשלווה ולרוגע וכך אנו משרים זאת לסביבה. הצבע הכחול משפיע עלינו ועל מערכת העצבים שלנו בצורה טובה והוא פועל על הצ'קרות של הלב, הגרון ובלוטות התריס.

 

אם בחרתם ללבוש היום בגד בצבע צהוב, כנראה שקמתם טוב. הצבע הצהוב מסמל  תכונות של עליזות, קלילות, שאיפה קדימה, מנהיגות ויציאה מקונפליקטים.  כדאי מאוד להרבות ולהשתמש בו. אתם פשוט זורחים איתו.

 

אם קמתם בבוקר וחשבתם על צבע ירוק, כנראה שקמתם בתחושה מאוד שלווה ורוגעת (דומה קצת לצבע כחול). הצבע הירוק הבהיר של הטבע והצמיחה, נותן ביטוי לתחושות של שמחה, תקווה, שפע ותחושת גן עדן. ירוק בהיר מסמל בתוליות, התחדשות בדומה לתבואה לא בשלה. הירוק מחבר את הצ'קרה של הלב, ומסמל רוגע. אנשים הבוחרים בלבוש ירוק משדרים שאכפת להם, לא לחינם אנשים שאכפת להם מהסביבה נקראים "ירוקים". הירוק מצמיח תחושות של שלווה, הרמוניה והבנה.

 

אם בחרתם היום ללבוש בגד בצבע סגול, כנראה שהתעוררתם לאחר שינה מרובת חלומות והצבע הסגול יעזור לכם לעלות את רמת הריכוז והאינטואיציה, כך שתוכלו ממש לפתור לעצמכם את החלומות, אולי קיבלתם מסר מהעולם הבא? הצבע הסגול מבטא גם שאלות בעלי היבט רוחני ופנימי וכן התעניינות בנושא הזקנה והמוות.

 

החלטתם הבוקר ללכת על הצבע הכתום? מעולה! שימוש בצבע הכתום  מוביל לשיפור מצב הרוח ומבטא שמחה, חום, אופטימיות, התלהבות ומיניות. במפעל ייצור נערך ניסוי בו הוחלף צבעם של רכיבי הייצור מאפור לכתום. המחקר הראה שמצב רוחם של העובדים השתפר בעקבות השינוי, מה שהוביל לעליה משמעותית בכמות הייצור.

 

הכתום מתחבר למערכת העיכול ומשפר תיאבון, לכן מומלץ לעצב מסעדות בצבע כתום, אך לא את המטבחים הביתיים שלנו. למרות שלילדים סרבני אוכל – הדבר יתאים

 

אם בחרתם ללבוש בגד בצבע אפור – היום אתם רוצים להיראות ניטרליים. הצבע האפור נוטה להשתלב עם כל הצבעים. אולם עם זאת  הוא נותן לנו תחושה של עייפות, עצב וחוסר זרימה. אם קיימת בכם נטייה ללבוש בגדים בצבע אפור עליכם לשים לב לגבי נטייתכם להתבודדות והתבדלות מהסביבה והחברה.

 

 

אם בחרתם ללבוש היום צבע שחור -  עליכם לדעת  שרוב האנשים חושבים ישר על ההיבט השלילי, אולם כמו כל דבר בחיים גם להעדפה של הצבע השחור יש צדדים חיוביים וצדדים שלילים. ולכן אל לנו להיבהל מהצבע השחור.
 

חיובי – הצבע השחור נוטה לקלוט אנרגיה, צבע זה משדר אלגנטיות וייחוד, לא לחינם כולם חולמים על BMW שחורה שמשדרת יוקרה וכוח, בנוסף אישה הלובשת שחור תקבל מחמאות רבות על כך שרזתה. השחור משמש להבלטה של דברים ייחודים. ילדים בעלי יכולת שכלית גבוהה המתקשים להשתלב בין בני גילם יחפשו חברים בוגרים יותר.  
 

היבטים שלילים של צבע שחור – הצבע השחור מתחבר אצל ילדים ללילה, פחד וחושך. אולם אם נשאל את הילד מתי אתה רוצה ללכת לישון הוא ישיב שאינו רוצה לישון כלל. יש כאן קונפליקט מסוים למרות הפחד מהחושך והלילה, הילד אינו רוצה לישון. הסיבה טמונה  בכך שככל שהשעה קרובה יותר לחצות הילדים נוטים יותר להתחבר לאנרגיה. ילדים החווים חוויות היוצרות מעבר רגשי כמו לידה של אח /אחות או גירושין של ההורים נוטים לצייר יותר בצבע שחור, מדובר בניסיון להביע שלמרות שחל שינוי במעמדו הוא מנסה לשדר יציבות וייחודיות. חשוב לציין כי אין צורך להיבהל ולהסיק מסקנות חפוזות לגבי ציור שכולו שחור, לצבע השחור יש נטייה לבלוע צבעים אחרים כאשר מערבבים אותם.

 

קמתם היום והחלטתם ללבוש בגד בצבע ורוד? עליכם לדעת שהצבע הורוד מסמל ילדותיות, תחושת אביב ונעורים. ילדים (גם בנים וגם בנות) המשתמשים בצבע ורוד מסרבים להתבגר ומחפשים תשומת לב.

 

יוצאים לאירוע? החלטתם ללכת על צבע זהב? עליכם לדעת שהצבע הזהב משדר חומריות ורצון לשליטה. ילדים המשתמשים בצבע זה נוטים להשתלטות שליטה וקביעת גבולות. 

 

בחרתם בצבע כסף - עליכם לדעת שאתם אנשים בעלי רצון רב לתת מעצמם לאחרים, אך אינכם מוכנים לשתף אחרים ברגשותיכם ורחשי לבכם. 

 

 

 

גיבוש צוות