גרפולוגיה - מה מסמלים תווי הפנים בציור

המילה פַנים מסמלת את פְנים האדם, דהיינו את פנימיותו. דרך הבעות הפנים שלנו אנו יכולים להביע אם אנחנו שמחים, עצובים, כועסים, מרוצים, אדישים, מתלהבים ועוד. (כחלק מפעילות יום הולדת למבוגרים)

 

בכתבה הבאה אנסה להסביר את המשמעות הפנימית וכיצד אנחנו יכולים ללמוד המון ע"פ ציור תווי הפנים של המצייר/ת.

 

במידה וציירתם תווי  פנים שמחות – ניתן לראות שאתם אנשים הנותנים אמון בחברה, בעלי  יכולת נתינה מאד גדולה וללא הגבלות, הגמישות  וההתפשרות הן שתי נקודות  שמובילות אתכם בחייכם למצב בו אתם רוצים לרַצות את כל הסביבה ללא גבולות ומאידך יש לכם עמוד שידרה לא יציב אשר גורם לכם להיות תלותיים בזולת.

 

 - במידה וציירתם תווי פנים עצובות – ניתן לראות שאתם אנשים בעלי קושי להתמודד עם בעיות בסיסיות ולכן המוטיבציה יורדת ונוצר חוסר איזון נפשי. אתם מנסים להביע רצון לרחמים למרות שמבפנים הכול אבוד ובלי תיקווה.

 

 - במידה וציירתם תווי פנים אליפטיות – ניתן לראות שאתם אנשים מאוד רגישים ועדינים אשר הרגש שולט אצלם על ההיגיון. הרגישות הגדולה והצורך לעגל פינות מפריעים לכם ליצור גבולות בחיים. מצד שני, היסחפות רגשית או ילדותיות גורמת לכם לא לקחת אחריות על מעשכם. כאשר אדם מצייר את הפנים בדמות והוא גבר, הפן הנשי והארוטיקה תופסים מקום דומיננטי בחייו.

 

 - במידה וציירתם פנים עם הדגשת תווי הפנים – ניתן לראות שאתם אנשים מאוד אסרטיביים ישירים וחדים חשים לעיתים בגאווה אישית וביטחון עצמי גבוה הגורמים לאנשים מסביבכם להתרחק מכם. אתם רוצים לבלוט ולשלוט באנשים סביבכם ויש לכם לא מעט נרקיסיסטיות.

 

 - במידה וציירתם פנים עם החלשת תווי הפנים – ניתן לראות שאתם אנשים בעלי מופנמות גדולה אשר מתחמקים מקיום קשר עם הסביבה עד כדי הגעה לניתוק מוחלט (אוטיזם).

 

 - במידה וציירתם פרופיל פנים – ניתן לראות שאתם לא בשלים מבחינה רגשית ולכן הסביבה עלולה להשפיע עליכם. כמו כן, אתם בעלי עמוד שידרה לא יציב כך שבמידה ומבקשים מכם לקחת אחריות, הדבר נעשה מסובך עבורכם וגורם לכם הערכה עצמית נמוכה.

גיבוש צוות