האם אתם יודעים לקלוע למטרה

ששאלו אותנו כשהיינו קטנים, מה נרצה לעשות שנגדל, היו לנו תשובות ברורות. אחד אמר רופא, השני אמר אופה והשלישית אמרה מורה.

 

כיום כשאנחנו כבר 'גדולים' ושואלים אותנו מה אנחנו עושים, אנחנו אומרים שאנחנו בין לבין ושעוד לא מצאנו את עצמנו במאת האחוזים. אנחנו אמנם מנסים להציב לעצמנו יעדים ומטרות, אולם לא תמיד אנחנו מצליחים לממש אותם בזמן הקצוב.

 

שאלתם את עצמכם מה מונע מכם להגיע ליעד או למטרה הנכספת? מדוע אנו מרגישים תקועים בתחומים שונים בחיים?

 

בכתבה הבאה נוכל ע"י משימה פשוטה לאתר את העיקר והתפל וללמוד עד כמה היעדים והמטרות שלנו מתממשים בחיינו.

 

המשימה – בזמנכם החופשי קחו דף נייר ועט וציירו חץ וקשת.

 

הקשת – מורה לנו על צורת המחשבה שלנו לגבי הצבת יעדים ומטרות בחיינו.
החץ – מורה לנו מה אנחנו עושים עם הרצונות שלנו.

המטרה – מורה לנו על החיבור שלנו בין צורת המחשבה לבין מימוש הרצונות והוצאה לפועל הלכה למעשה.

 

במידה וציירתם חץ וקשת שווים בגודלם (פחות או יותר) וגם את המטרה – אתם אנשים שמכוונים למטרה, היעדים והמטרות שלכם מאוזנים, אתם מאוד ביקורתיים ושמים דגש לפרטים הקטנים. בקרוב מאוד תקבלו חלון הזדמנויות ותוכלו לממש את היעד או המטרה שהצבתם לעצמכם.

 

במידה וציירתם חץ וקשת קטנים מהמטרה – יש לכם הבדלים משמעותיים בין הצבת יעדים ומטרות לבין הוצאתם לפועל. אתם מדברים הרבה אולם לא מממשים את הדברים.

 

במידה וציירתם חץ נמצא בתוך המטרה – אתם אנשים בעלי יצרים ומיניות מוגברת וקשה לכם לדחות סיפוקים מיידים. בכל תחילת תהליך יש לכם התלהבות גדולה, אולם אתם נוטים להתאכזב במהירות במיוחד מאנשים שקרובים אליכם. אתם מרגישים תקועים הרבה זמן באותו מקום.

 

במידה וציירתם קשת והחץ נמצא בין הקשת למטרה – אתם אנשים מבולבלים שנמצאים בתהליך כבר הרבה זמן ויש לכם קושי לסיים אותו. כדאי לכם מאוד לבקש מאדם הקרוב אליכם שיעזור לכם לסיים את התהליך בו אתם נמצאים.

 

במידה וציירתם קשת ללא חץ ומטרה – אתם אנשים שחיים את הרגע ולכן תכנון והצבת יעדים או מטרות הם דבר חריג אצלכם. אתם ספונטניים ורוצים לעשות כמה דברים בעת ובעונה אחת. אתם לא ממוקדים במטרה ולכן מתפזרים לכל הכיוונים. נסו להציב לעצמכם לפחות מטרה אחת וללכת איתה עד הסוף.

 

גיבוש צוות