האם אתם יודעים לעמוד בפני פיתויים?

לקראת ראש השנה, החליט מרדכי הגרפולוג לתת לכם משימה משעשעת על מנת לגלות האם אתם יודעים לעמוד בפיתויים.

 

החלטתם להתחיל דיאטה ובדיוק ביום המחרת הוזמנתם לחתונה נוצצת, בה הוצע אוכל גורמה, שופרא דשופרא. האם אתם עומדים בפיתוי? האם אתם אומרים לעצמכם רק עוד ביס קטן? יצאתם לשופינג, אחרי המון זמן שלא חידשתם את המלתחה, הקצבתם לעצמכם סכום מסוים (לא מבוטל בהחלט) וכאשר עמדתם לצאת מהקניון, גיליתם בחנות לפני היציאה מבצע מדהים שטרם נראה כמותו, האם תעמדו בפיתוי ולא תחרגו מהתקציב, למרות שהמבצע 'קורץ' לכם בעין ימין? ועוד לא התחלנו לדבר על סקס!!!

 

משימה: ציירו בזמנכם החופשי ציור של תפוח עץ וצנצנת דבש ולמדו, האם אתם יכולים לעמוד בפיתויים?

 

תפוח העץ – מאז ומעולם היה התפוח סמל לפיתויים. הסיפור של אדם, חווה והנחש זוכרים? ככול שהתפוח גדול יותר כך הפיתוי גדול יותר. לגודל התפוח (ביחס לצנצנת הדבש) ישנה משמעות גדולה.

 

צנצנת הדבש – מראה לנו את רמת הסיכון שאנו מוכנים לקחת על עצמנו – האם הדבש הטמון בצנצנת "מגרה" אותנו לקחת את הסיכון ולהכניס את ידינו? ככול שהצנצנת גדולה יותר (בהשוואה לתפוח, כמובן), כך הסיכונים שאנו לוקחים, גדולים יותר.

 

ככול שצנצנת הדבש קרובה יותר לתפוח –  קשה לכם לעמוד בפני פיתויים

 

- אם ציירתם תפוח גדול ומרוחק מצנצנת הדבש – אתם אנשים המועדים לפיתויים,  אך עם זאת שומרים על קווים אדומים. גם אם מובטחת לכם תמורה "נאה", לא תלכו להיות "שכירי חרב". יש לכם נטייה לדבר הרבה, אולם שצריך לעשות מעשה, אתם מתקפלים.

 

- אם ציירתם תפוח גדול וקרוב לצנצנת הדבש –  אתם אנשי הסיכונים והפיתויים ואין לכם בעיה לבצע דברים שבעטיים אתם יכולים גם להיענש (..אפרופו שכירי חרב..). ככול שהתפוח יהיה גדול יותר, כך אתם נוטים לסכן דברים. אתם בטח לא עומדים בפני פיתויים. ניסיתם להיות אנשי קומנדו?

 

- אם ציירתם תפוח קטן מרוחק מצנצנת הדבש – אתם אוהבים סיכונים (אבל יותר אוהבים לשמוע על אנשים שלקחו סיכונים והצליחו), אך עם זאת, nעדיפים ללכת על בטוח! אתם אלה שנקראים – "אנשי הסיכונים המחושבים". אין לכם עיניים גדולות מידי ולא ניתן לפתות אתכם עם משכורת שמנה. עבודה משרדית נוצרה בשבילכם!

 

- אם ציירתם תפוח קטן וקרוב לצנצנת הדבש –  אתם לא מסכנים דבר אשר אינו בשליטתכם ובטח לא תסכנו את מקום העבודה שלכם. אתם יודעים לעמוד בפיתויים ומעדיפים להתחיל בקטן ובטוח. לסחור במניות בבורסה בניו יורק, לא בשבילכם!.

 

- אם ציירתם מספר תפוחים עם צנצנת דבש – קשה לכם לעמוד בפיתויים ואתם פשוט נהנים לקחת סיכונים. אתם לא יציבים וקופצים ממקום עבודה למשנהו. הבוסים שלכם מרגישים שניתן לשכנע אתכם בקלות ושלעולם לא תסרבו תמורת שכר הולם לקפוץ לעבוד באמצע הלילה באילת..

 

- אם ציירתם תפוח וצנצנת דבש שווים בגודלם – אתם אנשים מאוזנים אשר מחפשים תמיד מקום עבודה יציב. אתכם לא ניתן יהיה למצוא מהמרים בקזינו בלאס וגאס בשביל הכיף, אך עם זאת, אתם נהנים מהרפתקאות בהן לא נדרש סיכון מיותר, ניסיתם להתקבל לעבוד במשרד ממשלתי?

 

שימו לב: אין לראות בכתבה זו כתחליף לייעוץ עם מומחה כלשהו. כמובן שאין להשתמש בה ע"מ לאבחן אדם והיא למטרות שעשוע בלבד. אבחון מקצועי חייב להיעשות על ידי גרפולוג מוסמך ומנוסה.

גיבוש צוות