מדוע אנחנו מבולבלים?

​מתי הלכתם פעם אחרונה ברחוב והתבוננתם סביב? אתם לא מרגישים משהו מוזר? כן… כולם סביבכם מסתובבים מבולבלים! ואתם? האם אתם גם מרגישים שהמצב תקוע? האם גם אתם רוצים לערוך שינוי בחייכם, בתחום האישי, הזוגי, המקצועי.

 

שאלות כאלה מלוות כמעט כל אחד מאיתנו בחייו האישים. דרך עיני הגרפולוגיה ובעזרת גרפולוג תוכלו להבין את עצמכם ואת התחושות הפנימיות שלכם. הקושי העיקרי שלנו הינו הטבע שלנו שלא נותן לנו לזוז, זאת אומרת, כל עוד אין צורך להתאמץ הוא לא יזיז אצבע. כל שינוי דורש מאמץ. ברגע שאדם תקוע הוא לא רוצה לזוז ואין לו שום אנרגיה להמשיך.

 

אנשים מסביבנו משמשים בעבורנו מראה ולכן הם יכולים לעזור לנו ליצור שינוי.

 

הגרפולוגיה בעזרת הגרפולוג יכולה לתת מענה לאדם לקבל כלים מעשיים ולהוציא אותו מהתקיעות בה הוא נמצא.

 

אנחנו יודעים שמים הנמצאים במקום ללא תנועה, מקבלים ריח לא טוב. אותו הדבר קורה איתנו בזמן שאנחנו נמצאים ללא תנועה. הגרפולוג יכול לראות שאם יש בכתב ידו של הכותב רווח גדול מהרגיל אזי הכותב נמצא בבלבול או בספקות. הדבר דומה לאי בלב ים, כול עוד האדם לא עורך שינוי, כתב ידו יישאר עם רווחים ואיים גדולים.

 

אחת השאלות הכי דומיננטיות ב-גרפולוגיה היא: מדוע כתב ידנו משתנה כל הזמן. התחושות הרגשיות שמלוות אותנו משפיעות על כתב ידנו דרך תת המודע. אם תסתכלו בכתב ידכם לפני כמה שנים תגלו כמה שינויים עברתם. תוכלו אף לשייך את השינויים בכתב היד לשינויים שקרו לכם בחיים: גיוס, שחרור, יציאה מבית ההורים לעצמאות, חתונה, עליה בדרגה בעבודה ועוד. אם תעקבו אחרי השינויים, תוכלו לראות אותם בהיווצרם.

 

עלינו לזכור שבכל פעם שעוברת לנו מחשבה של: אני לא מסוגל וזה לא ילך לי, אנו פוסלים מראש. אנחנו לא רוצים להחזיק את הדברים בבטן, אך עם זאת אנחנו מושכים את הכוחות השלילים לחיים שלנו ולכן הבלבול, התקיעות והספקות מגיעים מהמחשבה שלנו.

 

איך מסלקים את החושך?

 

כאשר אנחנו נמצאים בחדר חשוך כיצד נסלק את החושך? כולם מחפשים את התשובה אשר נמצאת בתוך השאלה, אולם לצערנו, אנחנו מחפשים הרחק מאיתנו ולכן אנחנו מרגישים בלבול, ספקות ותקיעות. התשובה היא פשוטה כאשר מדליקים את ה "אור" נעלם החושך.

 

הגרפולוגיה יכולה להגיע לשורש הבעיה ולא רק לטפל בתוצאה שלא נותנת שום פתרון. כאשר אנחנו לוקחים כדור נגד כאב ראש אנו לא פותרים את הבעיה, אלה דוחים אותה. החיים שלנו הם כמו פאזל, תמיד חסר לנו חלק. אנחנו נהנים לשחק עם חלקי הפאזל ולנסות לחבר בניהם ולעיתים זה לא כול כך מצליח לנו, אז זה אומר שזה לא טוב? לא! עלינו לנסות שוב ושוב עד שנגיע לחיבור הנכון.

 

הגרפולוג יכול לראות דרך כחב ידו של הכותב אם הוא "עקשן" ולעזור לו לשפר תכונה זאת, מעקשנות לפשרנות ע" אימון כתב ידו. הגרפולוג יכול לספק לכותב כלים מעשיים כדי לשפר את חייו ואת הבלבול והתקיעות בהם הוא נמצא.

 

מרדכי הגרפולוג מייעץ בכול סוגי הבעיות הקיימות בתחום הזוגי

 

 

גיבוש צוות