סדנאות גיבוש למנהלים

 

 

מנהלים טוב יותר

 

ידוע לכול שהנאה מהעבודה יוצרת הנעה לעבודה. ככל שסביבת העבודה תהיה חיובית ותהיה בה אווירה טובה, כך ישתפרו ביצועי העובדים והמנהלים ואיתם גם תפוקת עבודתם.

 

עתה נותרה רק השאלה איך עושים את זה? כיצד העובדים והמנהלים יכולים לשפר את תפקודם בניהול העסק, וכיצד הם יכולים ליצור אווירה שיתופית ו"רוח צוות" גבית ומגובשת בארגון? התשובה נמצאת בגוף השאלה. גיבוש! תשקיעו בסדנאות גיבוש למנהלים/עובדים ותצאו נשכרים.

 

לשיפור הניהול

 

קהל היעד של סדנאות גיבוש למנהלים הם מנהלים בכירים, מנהלי מחלקות, אחראי משמרת, ויש גם סדנאות גיבוש למנהלים בהן משתתפים כלל העובדים. תפקידה העיקרי של סדנת גיבוש למנהלים היא לשפר את יכולותיו של המנהל בתוך החברה, ולהעצים אותו,  כי הרי הצלחת הארגון כולו תלויה ביכולות הניהול והביצוע שלו.

 

אולם, סדנאות גיבוש מנהלים טובות גם למטרות נוספות כמו גיבוש הצוות הקיים, גיבוש צוות חדש  (כשיש שינויים פרסונליים בצוות), וחיזוק הקשרים והאימון בין המנהלים (חשוב במיוחד כאשר ישנה אווירה עכורה של מתח, תחרות, לחץ על רקע אי הסכמה בנושאים מקצועיים).

 

הבעת הערכה לעובד

 

מנהלים טובים הם גם אלו היוזמים סדנאות גיבוש לעובדיהם. זוהי למעשה גם דרך טובה להביע הערכה כלפי העובד ולהעניק לו תחושה טובה שמשקיעים בו ומעריכים את עבודתו. אצל העובד מצידו, סדנת גיבוש (על חשבון המעסיק כמובן) מפתחת תחושת אכפתיות, שייכות ונאמנות למקום העבודה, מה שבאופן טבעי מגביר את המוטיבציה ואת הביצועים בעבודה.  

 

בנוסף, לסדנאות גיבוש מנהלים/ עובדים יש תפקיד חברתי חשוב. המפגש מחוץ לכותלי המשרד, בלי עניבה, בלי גינונים ועם פעילות חברתית מעניינת היא דרך מצוינת לצאת מהשגרה ולשבור את המחיצות. הידוק הקשרים וההיכרות מוסיף מימד של אחווה ושיתוף פעולה. כמו כן, פעילות שיש בה גם הנאה, כייף ואתגר אינטלקטואלי מוסיפה לתחושה הטובה שמקבלים הן העובדים והן המנהלים, השותפים לחוויה. כתוצאה מכך, גוברת המוטיבציה בעבודה, ומכך כמובן יוצאים נשכרים הן בעלי העסקים והן העובדים.

גיבוש צוות