גרפולוגיה - גילוי אלימות בכתב ידינו  

 

בכל יום ויום אנו נתקלים בתופעה של אנשים הנמלטים מעונש על פשעים. שקר, גניבה, שוד ואפילו על רצח. עושה רושם שבעולם כמו שלנו היום משתלם להיות פושע.

 

צבירה של רכוש על ידי אנשים נועד לצורך של הנאה עצמית בלבד ורכוש זה הינו חומר ספוג באנרגיה, אנרגיה זו יכולה להיות חיובית או שלילית – ההבדל תלוי במניע. כאשר המניע של אדם הצובר רכוש, הוא שמירת הרכוש לעצמו בלבד, לדוגמא : צבירה של חפצי אומנות יקרי ערך או יפים במיוחד, חפצים אשר יישארו ללא שימוש. כאשר אדם צובר רכוש מתוך רצון שלילי של שמירת רכוש לעצמו בצורה שלילית, הרכוש יעניק לו הנאה וסיפוק לתקופה קצרה בלבד.

 

לצערנו, כפי שניתן לראות רוב הפושעים מצליחים להתחמק ללא קבלת עונש. לדוגמא : אותם פוליטיקאים ואנשי עסקים שהצליחו לעשות מיליוני דולרים בצורה לא הגונה וכשרה, לקחו שוחד ועשקו את האנשים הקטנים, מעמד הביניים. ישנם אנשים החושבים בטעות שכסף, ממון וחפצים חומריים יכולים להביא סיפוק והנאה.

 

קחו לדוגמא את השאלה הבאה, מתי אנו מרגישים יותר התרגשות? בזמן שאנו מעוניינים בבן / בת זוג והוא ניגש אלינו ואנו מתעלמים מהם? או כאשר אנו רודפים אחריהם? כלומר הסיפוק האמיתי מגיע כאשר אנו מצמצמים את הרצון שלנו.

הרצון שמניע את האדם לקבל לעצמו בלבד מוזן מאשליה, עיוורון ואפילה – כל אילו מכבידים מאוד על מצפונו של האדם.

 

אך כאשר מצפונו של אדם נקי, דבר זה מגדיל את שדה ראייתו ואת יכולת ההשפעה שלו על הסביבה. אדם שיוצר התנגדות לרצונותיו האישיים, יוצר צמצום המאפשר לו לגשר על הפער לנמצא בתוכו לבין הצד החיובי שלו.

 

אצל רוב האנשים מוטלת אחריות הבאת הפרנסה לביתם. ניתן לראות כי האנשים עליהם מוטל עול הפרנסה נאלצים לעבוד קשה על מנת להצליח ולהביא משכורת שתספיק להם לקיום בסיסי, נוצר מצב בו המון אנשים מוצאים את עבודתם לא מאתגרת ושגרתית.

 

האם המחשבות שלנו גורמות לנו לתחושה של קורבנות? הפנימיות של אדם היא היוצרת את ערכו. הצרכים הרוחניים של אדם נענים על ידי כוח הרצון איתו הוא נולד. ברוב המקרים אנשים שהיו בעבר תחרותיים ושואפים להצטיינות הופכים אחר כך לאנשים רוחניים.

 

תסכול של אדם ושל בני משפחתו נוצר כאשר אדם עובד שעות ארוכות, בלי שיזכה לראות את בני משפחתו כמעט. דבר זה שקורה ללא הצדקה עלול להוביל להתפתחות של עקשנות ואי שביעות רצון.

 

תופעה זו מיוצגת על ידי האות א' – נראה פחות דגש על נושא הרגש האישי אצל אנשים בעלי שאיפות להצטיינות, אשר מציבים לעצמם מטרות ויעדים בחיים האישיים.

 

האות מ' – אדם חסר ביטחון עצמי פנימי, אפילו כאשר הוא מפגין המון ביטחון עצמי כלפי חוץ – גם באופן מוגזם, דבר זה יבוא לביטוי באות מ'.

 

הדבר העיקרי המביא להצלחתו של אדם הוא היכולת להמיר את הרצון לקבלה עצמית למטרה אנוכית ובין הרצון לקבל על מנת שתהיה יכולת לתת. אנשים רבים נולדים עם שאפתנות גבוהה ורצון להצלחה אך לא מצליחים לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם, בעוד אחרים נולדים עם רצון מתון ושאיפות נמוכות להצליח, הן מבחינה חומרית והן מבחינה רוחנית או רגשית.

 

הסביבה בה אדם גדל, הכישרון איתו נולד והתכונות האישיות שלו, הם שלושת התחומים העיקריים אשר בונים את האינטליגנציה האישית של האדם.

 

כל דבר שקורה לנו הוא לטובה, וכמובן שלכל דבר יש סיבה. השאלה היא האם נשכיל להשתמש בידע זה שקיבלנו כדי לנצלו לטובתנו.

 

דברים פנימיים אלו שעוברים דרך תת המודע שלנו ניתנים לזיהוי על ידי גרפולוגיה. ה-גרפולוגיה מאפשרת לנו לזהות דברים המתרחשים בתוכנו מבלי שיהיה צורך לומר זאת בצורה מפורשת.

 

דוגמאות: אדם שחותם את שמו בחתימה גדולה, אזור הכתב העליון שלו מפותח, לוחץ בחוזקה בזמן שהוא כותב, מדגיש את שמו ואת שם משפחתו ומהלך השורה שלו הולך ועולה - הוא אדם בעל ביטחון עצמי.​

גיבוש צוות