איך משפיע עליכם הלחץ  

 

לצערנו הרב אנו חיים מזה זמן רב בצל הפיגועים והמלחמות (שהיום קוראים להם מבצעים – אבל עד היום עוד לא סיפרו לנו מתי המבצע מסתיים וכמה הנחה יש לנו..). אצל כול אחד מאיתנו מתגבר הלחץ והמתח בכל פעם שנשמעת אזעקה או שמקבלים SMS מחדשות 2 על פיגוע דקירה נוסף. בקיצור… בארץ שלנו לא משעמם אף פעם ולאנשי החדשות יש עבודה ללא סוף.

 

כיצד הלחצים והמתחים באים לידי ביטוי אצלנו? הקושי של כל אחד מאתנו הוא לדעת היכן נמצא הגבול בין לחץ שהוא טבעי ובין היסטריה. בכתבה הבא נלמד כיצד נוכל להבין את ההבדל בין השניים.

 

ישנם אנשים שהרגש שלהם מוביל אותם, אך מצד שני הוא גם חוסם אותם. כיצד נוכל לצאת מ'הלופ' הזה ? מדוע ישנם אנשים היודעים על איזה כפתורים ללחוץ לנו ובכך להביא אותנו  לידי התנהגות בצורה שונה וקיצונית? מדוע ישנם אנשים השומעים אזעקה או סירנה והמחשבה שלהם כבר נמצאת בפיגוע הבא? האם עברנו את הגבול כאשר כל דבר מקפיץ אותנו?

 

דרך כתב ידנו אנחנו מביעים המון רגש פנימי וידוע שאנשים שעברו טראומות גדולות, טופלו כחלק משיקומם ע"י כתיבת יומן. אספתי לכם מספר סימנים דרכם תוכלו לבחון איך אתם מתמודדים עם הלחץ והאם אתם טיפוסים רגועים או שמא היסטריים.

 

על כול שאלה, סמנו כן/לא ובדקו את התוצאות.

 

האם אתם כותבים בכתב גדול ביחס לדף?

 

 

האם כתב ידכם הולך וגדל (מתחיל מקטן וגודל באותה מילה)?

 

 

 

האם האות הראשונה גדולה יחסית?

 

 

 

האם השורות שכתבתם מפותלות או ישרות?

 

 

 

כמה מילים יוצא לכם לכתוב בשורה?  (בין 3 –  5 סמנו כן. מעל 5 מילים בשורה סמנו לא)

 

 

אם סימנתם את התשובה לא, ברוב השאלות, ניתן לראות שאתם אנשים בעלי מודעות יציבה. אתם אמנם חוששים (כמו כולנו), אך יודעים לקרוא את המפה בצורה נכונה ולא נותנים לחששות שלכם להשתלט עליכם. אתם נוסקים ביטחון בילדכם וגם הם לא חוששים במידה יתרה לצאת מהבית או ללכת לפעילות כלשהיא.

 

אם סימנתם את התשובה כן, ברוב השאלות, ניתן לראות שאתם אנשים שנוטים להיכנס להיסטריה על כול שמיעת סירנה מבחוץ, אתם מלחיצים את עצמכם ואת הילדים שלכם וחבל. נסו לשמור על פרופורציות וגם כאשר נשמעת הודעה מהנייד, נשמו נשימה עמוקה ואל תמהרו להציץ בכול רגע בנייד או לפתוח את הטלוויזיה בערוץ החדשות למשך 24 שעות. אני הייתי ממליץ לכם לעשות מדיטציה להרגעה ולנוחותכם אפילו שמתי לכם קישור.

גיבוש צוות