משנים את כתב היד ומשתנים

הגרפולוגיה מביאה עימה את הבשורה ששינוי כתב היד שלנו, יוביל לשינוי גם בנו וזאת בשל העובדה שכתב ידינו מגיע מתת  המודע שלנו.

 

לצערנו, בני אדם בימינו מחוברים פחות לכתב ידם, מידת הרגש המובעת בכתב היד הולכת ונחלשת, עד לחוסר הבעה כלל. מעבר להבנת התוכן של הכתיבה, יש בכתב היד מספר דברים המובעים, למשל, שחרור של לחצים אישיים.

 

כאשר אנו כותבים אנו משחררים לחצים בעלי אופי רגשי ושחרור זה בא ליידי ביטוי בכתב ידינו. על ידי הפיכת הדף ומישוש לחץ כתב היד על ידי אצבעותינו, ניתן להבחין, בין היתר, אם האדם אימפולסיבי, בריא, רגשני ובעל כוח התמדה – אם לחץ כתב היד הוא חזק.

 

עייפות

 

כאשר אנו עייפים, חסרי יכולת להתמודד, נוטים לבריחה מהמציאות או מרחפים כתב היד שלנו ייצא חלש. מחקרים בדוקים מוכיחים שאדם הנוהג לרשום לעצמו את המטרות והיעדים אותם הציב לעצמו מצליח להשיג כ – 90% מאותם מטרות ויעדים.

 

ניתן להבחין בשינויים של אדם בכתב ידו לאורך השנים. כתב היד שלנו מושפע מהשינויים והקשיים העוברים עלינו במהלך שיגרת החיים שלנו. אם נסתכל על כתב ידו של אדם מלפני 5 – 7 שנים  נראה כי קיימים שינויים בגודל הכתב, בחוזק הלחץ במילים, בצורת האותיות, בגודל המרווחים בין השורות. נשאלת השאלה מדוע שנרצה לעשות שינויים בחיינו? שינוי בחיים דורש מאיתנו מאמץ רב הקרבה אישית וויתור אישי ולכן אנשים מתחלקים לשני סוגים – אנשים רגשיים ואנשים הגיוניים. ישנם אנשים נוטים להפנים ולקבל את הקושי בחייהם. אדם מגיע לשינוי בחייו כאשר הוא מבין ומכיר – וגורם לשינוי פנימי, או שינוי הנובע מהחברה והוא שינוי חיצוני.

 

לחץ

 

השינוי בחיי האדם מתחיל מהלחץ המופעל בשני המקרים. אף אדם לא יגיע לעולם למצב של שינוי מתוך רוגע או שלווה. מנוחה ורוגע הם המהות הפנימית של אדם ולכן ללא אינטרס ורצון פנימי לא תתחולל פעולה כלשהי. דוגמא : ירידה במשקל צריכה להתרחש בצורה שקולה ומבוקרת, שינוי מהיר ופתאומי הוא דבר קיצוני העלול לפגוע במטרה הסופית. שינוי אמיתי מתרחש כאשר אדם מגיע לחשיבה בצורה אחרת ושונה, צורה זו יכולה לקדם אותו בעיני החברה. על ידי גרפו תרפיה ניתן לייצר שינויים פנימיים על ידי שינוי כתב היד.

 

האות א': אות זו מורכבת על ידי שני חלקים: הקו – אשר מבטא הגיון, הצבת יעדים ומטרות, וחצי העיגול המסמל את הרגש. כאשר העיגול גדול ניתן להבין כי אדם זה מונע על ידי רגש, מה שיוצר קושי בצמיחה ובהתפתחות אישית. אדם הכותב את האות א' עם עיגול קטן וקו ארוך הוא אדם בעל יעדים, השם דגש קטן יותר על הרגש.

 

אדם המסמן את העיגול רחוק מהקו, הוא אדם היודע להפריד בין ההיגיון לרגש.

עיגול גדול = יותר רגש, מסמל אדם המושפע מהרגש. עיגול קטן = פחות רגש ויותר היגיון.

אות א' זוויתית מעידה על תכונות חדות של עקשנות, אופי ביקורתי, התמדה ושאיפה לשלמות.

 

 

גיבוש צוות