מה מסמל הצוואר בציור  

 

כאשר אנחנו רואים בציור צוואר, ניתן ללמוד שהמצייר ממחיש לנו את רמת הרוחניות למול הגשמיות, זאת אומרת שהצוואר בציור מראה לנו את יכולת השיפוט של האדם בין חיובי לשלילי או בין מותר לאסור והאם הוא מעדיף את התענוג של הרגע או להתחשב בתהליך. הצוואר מראה לנו את היכולת שלנו לבחור בין הצד הלוגי ולבין הצד היצרי (מיניות).

   

   צוואר ארוך ורחב – במידה וציירתם דמות עם צוואר ארוך ורחב, נוכל ללמוד שאתם מנסים לשמור על איזון בתחום המוסכמות והערכים החברתיים. יש צורך לשים לב לפיתויים מיניים ולחזק את העמידה בפניהם. אתם מביעים חוסר יכולת של התפשרות עם הזולת וישנה התעקשות מיותרת מצידכם כלפי הזולת. לעיתים אתם נמצאים בחוסר שקט פנימי.

 

    צוואר ופנים בפרופיל – במידה וציירתם דמות עם צוואר ופנים בפרופיל, נוכל ללמוד שאתם מנסים להסתיר את הדחפים המינים שלכם. אתם נמצאים בקונפליקט עם עצמכם, מצד אחד ישנם דחפים מאוד חזקים ומצד שני אתם בולמים אותם. אתם לא מנדבים סתם מידע לסובבים אתכם. אתם אנשים שלא מביעים את עצמכם אלא מציגים דמות אחרת.

 

    השמטת הצוואר – במידה וציירתם דמות והשמטתם את הצוואר, נוכל ללמוד על קושי בשליטה ביצרים ובדחפים (מיניים). לעיתים (במצב קיצוני) יש צורך לבדוק האם ישנו נזק מוחי. אתם יכולים להסתבך במעשים מגונים ועוד.. ישנו קושי לשלוט בהתנהגות אימפולסיבית ולכן התקשורת החברתית לוקה בחסר.

 

נקודה חשובה (השמטת צוואר) -  אצל ילדים מתחת לגיל 6 תופעה זאת נורמאלית, אולם בגיל ההתבגרות ומעלה הנקודה הזאת מסבירה שרמת הבגרות האישית בעייתית.

 

   צוואר ארוך וצר מאוד – במידה וציירתם דמות עם צוואר ארוך וצר מאוד נוכל ללמוד שאתם בעלי יכולת טובה של שליטה ביצרים ולכן אתם מקפידים על מוסכמות חברתיות ובעלי ביקורת עצמית גבוהה. יחד עם זאת, ניתן להבין שישנה בעיה בתחום המיני: מעצורים, מחסומים, וקרירות. יש קושי לאזן בין הצד הרוחני לגשמי (חוסר שיווי משקל). יש לבדוק האם ישנה נטייה סכיזואידית.

 

מבחינה רפואית, הצוואר הארוך יכול להסביר שישנה בעיה באזור הבליעה או בעיה במערכת  העיכול (לבדוק אצל רופא)

הצוואר מחובר בקו אחד ללא הפרדה – במידה וציירתם דמות עם צוואר ופנים בפרופיל, נוכל ללמוד שיש לכם קושי בהצבת גבולות, במיוחד מבחינה רגשית. יש צורך לבדוק בעיה גופנית – תופעה זאת קיימת מילדות. יש מצב שאתם עלולים לבצע פעילות מינית לא מוסרית.

 

    צוואר המקושט בשרשרת או עניבה – במידה וציירתם דמות עם צוואר מקושט, נוכל ללמוד שאתם שמים דגש על הפרטים הקטנים וקיימת בכם נטייה לצד הנשי. אתם בעלי חוש אסתטי מפותח, אולם אם ציירתם עניבה, הצד הגברי בולט יותר. אתם חייבים שליטה בכל דבר שזז. מבחינה מינית אתם צריכים יותר לשלוט על הדחפים שלכם.

 

     הצוואר מחובר בקו אחד ללא הפרדה - במידה וציירתם צוואר מחובר בקו ללא הפרדה, נוכל ללמוד שיש לכם קושי בהצבת גבולות במיוחד מהבחינה הרגשית, כמו כן, יש צורך לבדוק בעיה גופנית. במידה ותופעה זאת קיימת מילדות,  ניתן ללמוד על פעילות מינית לא מוסרית.

 

רוצים לדעת עוד דברים על עצמכם? לחצו על  קישור זה והזמינו לעצמכם פגישה אישית עם הגרפולוג

 

גיבוש צוות