גרפולוגיה - נטייה מינית

 

  

 

 

 

 

נטייה מינית היא שילוב בין משיכה מינית שונה ורגשית והיא נעה בין הומוסקסואליות ולסביות (נטיות חד מיניות ), לבין הטרוסקסואליות (נטייה למין הנגדי). ביניהם קיימים גם מספר סוגים של נטייה מינית ביסקסואליות (משיכה רגשית ופיזית לשני המגדרים). באמצעות כתב היד ניתן לזהות נטיות מיניות של הנבדק.  

 

חשוב לדעת שנטייה מינית אינה 'מחלה' והיא תוצר של כמה גורמים כגון: תורשה, סביבה והתפתחות.

 

בלבול בזהות המינית

כשאדם מגיע לגיל "ההבשלה המינית", הוא נמצא בשלב קריטי של הדחף המיני, ולסביבה יכולה להיות השפעה רבה על נטייתו. כך למשל אם החברה מורכבת מבני מינו (לדוגמא פנימיית בנים) הוא  יכול לפתח נטייה הומוסקסואלית.

 

גורם נוסף העלול להשפיע על הנטייה המינית קשור לחינוך בבית. כך למשל, כאשר הורים משדרים לבנם או לבתם שהם חיכו לילד מהמין השני, ילדיהם עלולים לפתח נטייה הומוסקסואלית/לסבית. כאשר נער/ה חווים אכזבה קשה מאוד מבני המין השני, הם יכולים לטפח אהבה דווקא אל בני מינם בתקווה שאלה לא יבגדו בהם.

 

דוגמאות נוספות העלולות להשפיע על העדפה מינית שונה: אישה הנמצאת בסביבת משפחה חרדית/פנימייה/בית סוהר. הסביבה/החברה במקרה הזה יכולים להוביל להעדפה מינית שונה, או אישה שנאנסה, עלולה לפתח פחד מיחסי מין עם בן זוגה, ולהעדיף קיום יחסים עם אישה שאינה מאיימת עליה.

 

מתי ניתן להשפיע?

כאשר גרפולוג מבחין בכתב היד שהגורם להעדפה המינית קשור לתורשה – ישנו קושי לשנות את מודעות האדם לשינוי מינו. לעומת זאת כאשר מבחין הגרפולוג בכתב היד שהגורם להעדפה המינית קשור בסביבה – אפשר לשנות את מודעות האדם לשינוי מינו.

 

למי מיועד האבחון הגרפולוגי?

  • לאנשים המרגישים בלבול בקשר לזהותם המינית ורוצים לדעת האם נטייתם המינית השונה נובעת מהגנטיקה (תורשה) או מהסביבה.
  • הורים המעוניינים לבדוק את זהות ילדיהם.
  • אנשים אשר מודעים לזהותם המינית ומעוניינים למצוא בן זוג פוטנציאלי לחיים משותפים.

 

מה צריך לעשות?

אם ברצונכם לבדוק את נטייתכם המינית, או את נטייתם המינית של ילדיכם, או אם ברצונכם למצוא בן זוג פוטנציאלי בעל נטייה מינית דומה לשלכם, שלחו אלינו את כתב היד שלכם ללא כל התחייבות מצדכם ותקבלו תשובה קצרה ועניינית. 

 

גיבוש צוות