גרפולוגיה הכוונה מקצועית ולימודית

בחירת מגמת לימוד שאיננה מתאימה לילד עלולה לגרום לו אי עניין בלימודים, תהליך אשר עלול לגרום בסופו של דבר לכשלון במקצוע . לכן דווקא בתקופת ההתבגרות חשוב להתייעץ עם איש מקצוע מומחה אשר יתן הכוונה מקצועית אובייקטיבית ונכונה המתאימה במאת האחוזים לילד שלכם.

 

תקופת ההתבגרות, המקשרת בין הילדות לבגרות, מאופיינת בשינויים קיצוניים המתרחשים אצל בני נוער בתחומים רבים כגון: שינויים הורמונליים, שינויים פיזיים גופניים כגון שינוי קול אצל הבנים וצמיחת שיער (גם אצל הבנים והבנות), שינויים רגשיים (כולם פתאום מתאהבים בכולם) ומשפחתיים-חברתיים.

 

בתקופה זו, המתבגרים מגבשים לעצמם את זהותם האישית, מתפתחים וצומחים בכל תחומי החיים כחלק מהמעבר מהמודעות הילדותית – מודעות ללא אחריות אישית וקולקטיבית, אל מודעות של נער – בוגר יותר, אחראי יותר וכד'.

 

בתקופה זו, חווים המתבגרים שינויים ותהפוכות המשפיעים על התנהגותם ומצב רוחם; הרגשות מוקצנים, בעיקר בשל שינויים הורמונליים, עשיית רושם ותפיסת הסביבה, תופסים מקום רב בעולמו של המתבגר.

 

בגילאים אלו חווים המתבגרים אהבה בדרך כלל בפעם הראשונה והיא הופכת לחלק משמעותי בחייהם היומיים.

 

כחלק מתהליכי גיל ההתבגרות קיימת גם תופעת מרד הנעורים בה המתבגרים מנתקים את עצמם מהוריהם בניסיון לתפוס עצמאות. בזמן זה נוטים בני הנוער להיות יותר עם עצמם, מסוגרים בחדרם ורק המחשב מוצא לו מקום בעולמם.

 

יחד עם זאת, לעיתים מתבגרים אלו זקוקים לעזרה ולהתייחסות מאדם בוגר אך הם אינם מצהירים זאת בגלוי, הם מודעים לכך, אך הכבוד העצמי שלהם אינו מותיר להם לבקש עזרה ובמקרים רבים המצוקות שלהם הן תת-מודעיות.

 

הגרפולוגיה, היא כלי אובייקטיבי המאפשר לנו להציץ אל עולמם של המתבגרים ולאתר באמצעות כתב ידם את מצבם הרגשי. כתב היד יכול לאותת על מצוקה אליה נקלע ילדינו, כדי שנוכל לסייע לו להיחלץ מהמצב אליו נקלע ולא פעם נרשמים מקרים של הצלת בני נוער בעקבות מבדקים פסיכולוגיים ו/או גרפולוגיים.

 

יתרונות הגרפולוגיה ככלי מאבחן לאבחון מצוקות בני נוער

הגרפולוגיה הינה כלי אובייקטיבי, לא פולשני, שבאמצעותו ניתן לדעת על המתרחש בעולם של המתבגרים. ניתן לאבחן מתבגר במבדק גרפולוגי ללא ידיעתו וללא הכנה מיוחדת לכך. מצב זה הינו מצב אידיאלי משום שהמתבגר איננו יכול "לרמות" את המבדק בכל צורה שהיא או להתאמץ על מנת להתאים את המבדק על פי צרכיו.

 

הגרפולוג מרדכי שרם מציע עבורכם אבחון גרפולוגי מעמיק לכתבי יד של בני נוער ומתבגרים וכן עזרה בהכוונה מקצועית ולימודית. 

גיבוש צוות