מה בינה
לבין רפואה

 

אנו נמצאים בזמן הקדמה והטכנולוגיה המתפתחים, אך לצערנו עדיין ישנם אנשים שנאבקים על חייהם במחלות קשות שעדיין אין להם פתרון רפואי או מדעי.

 

לצורת ההתנהגות שלנו ולאורח חיינו ישנה משמעות חשובה  ולכן המודעות של האדם יכולה לשנות את המצב  מקצה לקצה. ישנם אנשים רבים בעלי פתיל קצר, הנוטים להתעצבן, להתרגז ולהתפרץ מכול שטות. הכעס הינו אחד הסיבות שבעטיין אנשים רבים נוטים לחלות במחלות כמו, לחץ דם גבוה, מחלות לב שונות ועוד.

 

ישנן שתי דרכים שדרכן נוכל להבין מה מצב בריאותינו והן דרך כתב ידנו ודרך ציורים. דרך כתבה זאת נלמד מה הקשר בין כתב ידנו והציורים שלנו, לבריאות שלנו.

 

כתב היד שלנו המגיע כידוע מהמוח, עובר דרך תת המודע ומועבר דרך אותות בצורה של זרם חשמלי וכך מגיע לכף היד, העט היא הכלי להוצאה לפועל והדף הנו התוצאה שדרכו ניתן להבין את מצב בריאותינו.

 

אם תיקחו זכוכית מגדלת תגלו סימנים שונים כמו קווים או נקודות בתוך האותיות שלכם. כתב היד שלנו משדר רגש פנימי וכל פעם שישנו כאב או רגישות, נוכל לראות זאת בכתב היד. כמובן שחייבים לראות את הקו או הנקודה מספר פעמים באותו אזור וגם ישנה משמעות לאותיות המסמלות אזורים שונים.

 

לדוגמא, דיכאון הוא הפרעה נפשית אשר פוגעת בפעילות היום יומית וכמובן שיש רמות שונות של דיכאון.

 

נוכל לזהות דיכאון ע"פ הסימנים הבאים:

1. שינויים במצבי הרוח.

2. הפרעות אכילה.

3. הסתגרות וחוסר רצון להיות בחברה.

4. מחשבות אובדניות.

 

כיצד נוכל לראות סימנים בכתב היד שלנו?

1. כאשר רואים שכתב היד יורד כלפי מטה.

2. אפשר להפוך את הדף ולהרגיש את מידת הלחץ של כתב היד (חלש)

3. כאשר נוכל להבחין שכתב היד רועד או לא יציב.

4. כאשר ישנו שינוי בגודל כתב היד מגדול לקטן.

5. כאשר מספר המילים בשורה נע בין 3-4 מילים וישנו רווח גדול בניהם.

6. האותיות הבאות קעורות: ש' ו- ד' והאות מ' נמוכה. 

7. האותיות נמצאות רחבות בכתב היד.

 

כמובן, שחייבים להיות לפחות 80% מהנקודות הללו ביחד באותו כתב יד ורצוי כמובן למסור את כתב יד לבדיקה אצל 

מחלת הסרטן נפוצה כיום מאוד בעולמנו ונשאלת השאלה האם ניתן ע"י ציור של עץ להבין את סוג המחלה או להבין ולהשוות בין תקופות שונות בחיינו בעבר ובהווה.

 

מתברר שאנשים יכולים לקבל מסרים דרך ציור העץ. אספתי בעבורכם כמה סימנים שבמידה ואתם מבחינים בהם, צריכה להידלק נורה אדומה…

 

אופי הציור של שתי תקופות של האדם בין עברו להווה 

כאשר אנחנו מסתכלים על חשוב מאוד ליצור הפרדה בין צד שמאל שהוא עברו של האדם, לבין צד ימין המראה את מצבו הנוכחי. נוכל לבדוק האם העץ ערום או עם עלים, האם הגזע עבה או דק והאם הוא נמשך לכל אורך העץ. אלה פרטים מאוד חשובים.

 

 אופי הציור של העץ עם עיניים גדולות ועם נחש מסביב לגזע 

נקודה חשובה לא פחות היא, האם בגזע עצמו ישנם עיניים  גדולות הדבר מראה על טראומות מעברו של האדם. בנוסף, אם האדם צייר נחש על הגזע ניתן להבין שהוא נמצא בפחד וחרדה מפני אסונות ולכן הוא מרגיש שחייו אינם ממשיכים בשגרה הרגילה. כאשר העלים נושרים (בצד ימין של הציור), המצייר חושש למעמדו החברתי או המשפחתי.

  

גיבוש צוות