גרפולוגיה - מה לה ולמיגרנה?

 

  

 

 

 

 

כל אחד מאיתנו סבל לפחות פעם אחת בחייו מכאב ראש וזאת בלשון המעטה, אולם מה קורה כאשר התופעה הופכת  לשגרה יום יומית? כמובן שסימפטום זה מפריע לנו בתפקוד היום יומי ונשאלת שאלה, האם אנו משלימים עם עובדה זאת או שמא מנסים למצוא פתרונות יצירתיים ? חשוב כמובן לדעת שלא כל כאב ראש הוא בהכרח מיגרנה.

 

מה היא מיגרנה?

אפשר לומר שהמיגרנה היא תופעה של כאב ראש חזק במיוחד באזור המצח או סביב העיניים. בדרך כלל התופעה  מגיעה עם בחילות, אך לא תמיד עם הקאות. במקרים קשים המיגרנה  יכולה להמשך גם ימים ואז כמובן שגרת היום נפגעת לחלוטין.

 

במחקרים שקראתי נכתב שהתופעה גדולה יותר אצל נשים (אחת מתוך 5 נשים באוכלוסיה) לפחות ב- 10%יותר מהגברים. בזמן ההתקפה ניתן לזהות את הסימנים הבאים: חוסר תחושה, עייפות, חרדה, מתח, עצבנות, הפרעות בריכוז, טשטוש, גודש באף, דמעות וצורך מובהק להסתגר ולא להיות בחברת אנשים אפילו הקרובים אלינו.

 

ישנם שני סוגים של מיגרנות, מיגרנה "רגילה" כפי שציינתי להלן ומיגרנה עם אאורה. אדם שנמצא בהתקף רואה את המציאות מולו בצורה לא ברורה ( נוצצים בעיניים) או שהוא מרגיש נימולים (לא מגיע דם) באזור היד או הרגלים, דבר הנגרם מחוסר יכולת לקבל פקודה מאזור המוח ע"י חשמל לאזור שנרדם ולכן אדם מאוד מבולבל וחוסר ודאות מסביבו.

 

ממה נגרמת המיגרנה

המיגרנה היא מחלה הנגרמת מתוצאה של דלקת בכלי הדם במוח. לגיל אין ממש חשיבות מגיל 7 עד 70 חשוב לציין שתופעה זאת לא נגרמת מחיידק או וירוס וכאן נשאלת השאלה מה היא הסיבה למיגרנה ?למען האמת אין סיבה ספציפית ולכן היא יכולה להופיע בפתאומיות.

 

במחקרים שערכו גילו שגם לתזונה יש משמעות כבדת משקל ולכן אציין את הפרטים החשובים והבולטים ביותר: יין אדום, גבינה צהובה, בשר שמן, משקאות הכוללים את החומר אספרטיים, בשר מעושן, שוקולד (ישנם מחקרים אשר סותרים את התופעות הללו). כמובן שגם מתח נפשי, חוסר שינה, שינויי במזג האוויר ושינויים הורמונליים, גם הם תורמים לתופעה זאת.

 

סימנים בכתב ידנו

קחו דף ועט ורשמו לפחות 15 שורות על דף חלק בעט כדורי. התבוננו בכתב ידכם האם אתם רואים אותיות שעולות כלפי מעלה כמו: ל', ף', ץ'? קחו זכוכית מגדלת והסתכלו; האם אתם מבחינים בנקודות או קווים בחלק העליון של האות בצד ימין? אם כן, עלולה להיות לכם מיגרנה .  לעתים ניתן לראות זאת גם באות פ' בחלק העליון של האות.

 

הפכו את הדף ובדקו את חוזק הכתב האם הוא חלש/חזק .שימו לב האם כתב ידכם יורד כלפי מטה, האם אתם רואים בכתב ידכם קטיעות או נקודות בשאר האותיות (בעזרת זכוכית – מגדלת).

 

כיצד נוכל לטפל בתופעה 

ציינו שהמיגרנה מגיעה באופן פתאומי ולכן חייבים לשמור על איזון וריכוז גבוה של  משקאות אלכוהוליים הגורמים לחוסר איזון וריכוז מזונות נוספים בעלי פוטנציאל גבוה: חלב פרה , חיטה, ביצים, עגבניות, אגוזים, בוטנים, דגים, קפה ובירה.

 

שבו לכם בנחת עצמו את העיניים הרפו את כל הגוף מהראש לרגליים דמיינו את האותיות הבאות: מ .ה .ש ונסו לראות אותן מעל ראשכם באור לבן. קחו את יד ימין ועברו על כל חלקי הגוף במיוחד באזור הכאב. חזרו על מדיטציה זאת מספר פעמים ותרגישו בהבדל עצום בחייכם.

גיבוש צוות