ערב לנשים בלבד

 

חוקרים גילו כי השוני בין גברים לנשים, נובע מהעובדה  שיש הבדל בין מוח של גבר למוח של אישה. מבלי להיכנס לפרטים של איך, למה וכמה, אחת המסקנות העולות היא, שהנטייה של הנשים לדבר יותר מגברים קשורה למבנה המוח השונה. 

 

בסדרת הטלוויזיה "חברים", הוצגה אפיזודה טיפוסית שממחישה את ההבדל: רייצ'ל מספרת לחברותיה על נשיקה עם רוס. החברות מקיפות אותה בהתלהבות, ורייצ'ל מתחילה לתאר בפרוטרוט את הרגע (כיצד הסתכל עליה, התקרב, ליטף את פניה וכו'). חברותיה לא מסתפקות בכך ודולות ממנה עוד ועוד פרטים מרגע שנמשך רק כמה שניות. לעומת זאת בחדר הסמוך, רוס וחבריו אוכלים פיצה. "נישקתי את רייצ'ל," הוא פולט כבדרך אגב. "עם הלשון?" שואל ג'ואי. "אהה", עונה רוס. "סבבה," אומר ג'ואי ונוגס בפיצה. 

 

האפיזודה הזו מחדדת את המיוחדות  והאחווה הנוצרת  רק במפגש בין נשים. בערב נשים, הן  יכולות להרגיש חופשי לנהל שעות על גבי שעות, שיחות על כל דבר פעוט, כאילו היה הוא ברומו של עולם.

 

עוצמה נשית

ערבי נשים או חוויה משותפת על טהרת המין הנשי, הפכו לפופולריים ביותר. בנות שמשתתפות בערבי נשים מדברות גם על העצמה נשית בזכות האינטימיות שנוצרת, גילויי לב, הבכי והצחוק המשוחרר. רק בחברת נשים הן  יכולות למשל לדבר על נושאים משותפים כמו פריון, הריון, לידה ואימהות, מיניות, זוגיות, דימוי גוף ועוד.

 

אגב, גם כאן אפשר למצוא הסבר מדעי הגורס כי נשים הנמצאות בחברת נשים מרגישות משוחררות היות ומופרש בגופן הורמון האוקסיטוצין – הורמון ידידותי המופרש גם בזמן לידה, הנקה, אורגזמה, והגורם לתחושת שחרור, שלווה ואמון.

 

מישהי לרוץ איתה

מכאן אפשר להבין מדוע גוברת הנהירה לערבי נשים מכל מיני סוגים. נשים נהנות להיפגש כדי לרקוד ביחד, לבשל ביחד, לרוץ ביחד, לצחוק ביחד, לצייר ביחד  או לבלות בצוותא בסדנאות שונות כמו גרפולוגיה,  יוגה צחוק, אסטרולוגיה, נומרולוגיה ועוד.

 

ערבי נשים מאפשרים  גם לקבוצות של נשים שיש להן מכנה משותף, להיפגש ולהרגיש בנוח לדבר על דברים המשותפים והמיוחדים להן. כך ניתן למצוא ערבי נשים למסורתיות, גרושות, רווקות, או לחילופין נשים שחולקות מחלה זהה כמו סרטן השד ועוד. אין ספק כי מפגשים של בנות היא חוויה שונה, מהנה ומעצימה ולכן ערבי נשים, מכל מיני סוגים, הפכו למבוקשים.

גיבוש צוות