גרפולוגיה - מי יותר עצמאי?
  

 

 

לאחרונה קראתי מחקר הטוען שנשים מעדיפות שהבוס שלהן יהיה גבר ולא אישה והסיבה היא שהן משוכנעות שהקידום שלהן יהיה מהיר יותר כאשר הבוס הינו גבר ולא אישה.

 

היום אנחנו עדים לצמצום הפערים במיוחד בתחום המקצועי בין נשים לגברים, אך יחד עם זאת נשאלת שאלה:  האם אתם חושבים שזה נכון או שמא אתם עדיין חשים בהפליה במקום העבודה שלכן?  האם לשכר ישנו משמעות בין גבר לאישה באותה מישרה? מי יותר עצמאיים הגברים או הנשים?

 

בכתבה הבאה נוכל לראות דרך עיני הגרפולוגיה הלכה למעשה את הפער שקיים גם בכתב היד בין גברים לנשים.

התפתחותה של האישה מהירה יותר הן מבחינה פיזית והן מבחינה מחשבתית. כאשר אני מוזמן לערב נשים אני יכול ללמוד שאצלן החיבור מגיע קודם דרך הרגש ולכן גם אם הן חושבות בצורה הגיונית, הן מגלות שהרגש נכנס ולא נותן להן לקבל החלטה חד משמעית.

 

הדבר הראשון שצריך להפטר ממנו הוא הסטיגמה הטוענת שאישה עובדת (ולא משנה אם במשרה חלקית או מלאה), הכנסתה היא צדדית ורק עוזרת בכלכלת הבית. ישנו מאבק פנימי בין האישה שחייבת לחזור הביתה למשרה נוספת עם הילדים, לבין פיתוח הקרירה האישית.

 

שאני עורך, אני יכול להבחין בין אישה אסרטיבית לבין אישה בעלת בטחון עצמי נמוך, אשר אינה עצמאית. כמו כן, נקודה נוספת שניתן להבחין בה דרך עיני הגרפולוגיה  ושאותה אני תמיד שואל את הנשים בסדנא היא, האם את רצה כול היום גם במחשבה וגם בעשייה ואין לך זמן להסתכל ימינה ושמאלה".  "העצירה למחשבה ולו לרגע, יכולה לאפשר לך להתבונן ימינה ושמאלה ולהבין כיצד את יכולה למלא את המצברים שלך.

 

חוסר השוויון שקיים בין נשים לגברים נמצא גם בעיני הגרפולוגיה בכתב היד הדוגמא האידיאלית שאני רוצה להסביר היא מתוך ניסיון של למעלה מעשור בהרצאות לערבי נשים אישה בד"כ תחפש זוגיות בה הגבר יהיה דומה בקווים כללים לדמות אביה . לעומת זאת, גבר שאימו הייתה חזקה איתו בילדות, יעדיף אישה חזקה, אסרטיבית וישירה.

 

הקונפליקט בין אישה שמרצה את בן זוגה לבין אישה בעלת קריירה היא בעצם שאלת  מיליון הדולר המובילה אותי להבין האם אותה אישה הינה תלותית או עצמאית.  "הספק" וה"פחד" הם נקודות מרכזיות בהתפתחות  העצמאות של האישה .

למרות שלאישה ישנן נתונים טובים יותר מאשר לגבר בתחום המקצועי, אנחנו רואים שישנם יותר מנהלים גברים מנשים.

אחד הדברים שיכולים להביא לפתרון הבעיה הוא, לערוך ערבי נשים ובהם להסביר תוך כדי שיתוף פעולה של כול המשתתפות, כיצד הן יכולות לנצח במלחמה הזאת.

 

 

גיבוש צוות