גרפולוגיה - טיפים לחיים טובים יותר..

  

 

 

 

מידי יום אנו עדים למקרים רבים הקשורים לסבל, חולי, דיכאון זקנה ולצערנו גם מוות. מידי יום אנו נכנעים מחדש ומקבלים את הסבל כדרך חיים. ישנה אמירה הטוענת "טבעי שאנחנו נחלשים, מדרדרים ומתים" (לואיס תומס).

 

 

בשנים האחרונות, הרפואה הקונבנציונאלית הצליחה למצוא עדויות הקושרות את מצבו הנפשי של אדם למצבו הרפואי גופני.

 

נכון להיום ענפי הרפואה העוסקים בנבכי נשמתו של אדם והיכולת לרפא אותה מגלגלים מיליארדי דולרים בשנה. אך, יחד עם זאת ולמרות הפתיחות בנושא, אדם ממוצע לא ייגש לבדיקה פסיכיאטרית אם היה לו יום דכאוני. בשנת 2008, ארגון הבריאות העולמי, (WHO – World Healt Organization) הכריז על הדיכאון בתור המגפה של המאה ה-21 שעלולה להתפשט במהירות. הצפי: עד 2020 מחלת הדיכאון תדורג במקום השני מבין המחלות הקוטלות.

 

מה לגרפולוגיה ולזה?

הגרפולוג דרך עיני הגרפולוגיה בוחן ובודק את כתב היד המגיע, כידוע, מתת המודע ולכן ניתן לראות ולזהות רגישויות שונות כגון כאב או מחלה בגוף האדם, לפני שישנם סימנים פיזיים. ניתן להבחין דרך זכוכית מגדלת בסימנים של קווים או נקודות בכתב היד של הנבדק ובכך לאתר את הרגישות ממנה הוא סובל. הגרפולוג יכול להבחין בין מחלות פיזיות למחלות נפשיות ואפילו אם ישנו שילוב בניהם. ברוב המקרים מתחילה המחלה בנפש ולאחר מכן מגיע שלב של הרגישות בגוף האדם. הגרפולוג יכול להבחין דרך כתב היד האם האדם נמצא בדיכאון תמידי או זמני. כתב ידו של האדם יהיה נוטה כלפי מטה ונוכל להבחין ברעד בכתיבה, יהיו הבדלים גדולים בין מילים, בין השורות והמון ספקות, בלבול והתלבטויות. הגרפולוג יכול לחשוף את הדברים הללו וכך למצוא אנשים עם בעיתיות ו/או סימנים לבעיתיות ועל-ידי כך, להפנות לפי הצורך לגורם מטפל.

 

מה יכול לבדוק הגרפולוג?

מכוון שגרפולוגיה הינה כלי רב עוצמה יכול הגרפולוג בהצצה לתוך תת המודע של אדם, להתייחס לתכונות אופי ה"מזמינות" מחלות. לדוגמא: אנשים הנוטים להתעצבן בקלות עלולים "להזמין" מחלות לב. בבדיקה של גרפולוג נוכל לראות תכונות אופי חיוביות ושליליות של האדם. בעזרת כלי הגרפולוגיה יכול הגרפולוג לאבחן התנהגות כמו: נטיה לעצבים, דיכאון, קנאה, כעס ושנאה הגורמות להרס פנימי ונזק בריאותי בלתי הפיך.

 

אנטי-אייג'ינג ותהליך הגסיסה הארוך

כיום, אחד הענפים הפורחים במדעי הרפואה נקרא "אנטי-אייג'ינג". הדעה הרווחת כיום בקרב מדענים נקראת "תאוריית תהליך הגסיסה הארוך" המלמדת כי הגוף מתחיל למות מגיל 21 בתהליך הזדקנות איטי. הגרפולוג יכול למדוד ולראות כתבי יד מזמנים שונים ולערוך השוואה בין המצב הנוכחי לתקופה של עד- 7 שנים באמצעותו נתין לראות את תהליך ההזדקנות גם בכתב היד.

 

במהלך החיים אנו עוברים מעגלים חברתיים רבים אשר עוזרים לנו להתפתח מבחינה פיזית, חברתית ועוד. כאשר מתחיל מעבר בין מעגל למסגרת, נוצרים דילמות ובלבולים ונשאלת שאלה כיצד לבחור את הטוב ביותר. לדוגמא: בחור סיים את הצבא, הוא צריך לבחור תחום מקצועי. הגרפולוג יכול לבחון את כתב ידו ולנתח את תכונות האופי וכך לראות איזה תחום תעסוקתי מתאים לו.

 

כאשר אדם נמצא בגיל בו הוא יוצא מגופים שונים כמו: משטרה, צבא וכדומה, הוא צעיר לגילו ונמצא רק באמצע חייו. ישנם מחקרים רבים המתארים באופן מאוד מדויק את "תסמונת הפרישה" ומגלים שהסיכוי של אותם אנשים לחלות במחלות כמו סרטן והתקפי לב, גדולים מהממוצע והם מתים טרם זמנם. משמע, מודעות האדם היא שקובעת או מובילה אותו לסטטיסטיקה זאת. המודעות יוצרת מציאות חדשה מצד אחד של הרס תאים ומצד שני של יצירת תאים חדשים.

 

היכולת הזאת תלויה בנו. לדוגמא: אדם שהיה עסוק מבוקר עד ערב וללא הודעה מוקדמת קוצצה משרתו באופן ניכר.הגרפולוג יוכל לאבחן זאת על ידי מספר המילים הנמצאות בשורה. המילים מורות לנו את אופן פעולתו של האדם במשך היום. ככול שיהיו יותר מילים בשורה, כך האדם עסוק יותר. הגרפולוג יכול לזהות פוטנציאל אצל הנבדק ולהוביל אותו לשינויים בחייו..

 

 

גיבוש צוות