לכל חלק בגוף האדם יש משמעות חשובה בציורים וממנו ניתן ללמוד המון על המצייר/ת.

 

מטרתו של המצח הן בציורי ילדים והן בציורי מבוגרים  היא להבחין ולבדוק את השאיפות והרצון של המצייר, האם המצייר מציב לעצמו יעדים ומטרות ועד כמה הוא נחוש להגיע אליהם. 

 

לתפקיד המצח ישנה חשיבות וזאת משום שדרכו ניתן ללמוד האם האדם: ילדותי, פרימיטיבי, בעל קושי בקבלת מרות, בעל חוכמת חיים, סמכותיות, שאיפה לעצמאות ועוד.

 

מאוד חשוב לבדוק בציור איזה סוג של מצח ציירנו: מצח צר, האם ישנו קמט במצח, האם קיים מצח בציור ועוד… באו ננסה ללמוד מה המצח שלכם אומר עליכם.

 

במידה וציירתם מצח בעל פרופורציה –  אתם אנשים שחשוב להם להיות אובייקטיבים אפילו שמדובר באנשים הקרובים אליכם. היכולת שלכם לקבלת החלטות חשובות בחייכם מגיעות מהגיון בריא ולכן אתם שומרים על כל מה שנמצא במוסכמות החברה. היכולת שלכם לקבל רעיונות או לאלתר נמצאים ברמה אחת מעל כולם. אתם מעדיפים יציבות וקביעות ולכן תמיד  מנחה אתכם המחשבה החיובית. אתם מאוד גמישים לאנשים מסביבכם וקל יותר לנהל אתכם שיחה על חוכמת חיים משום שאתם מפגינים רוגע, נינוחות  ועוד… אתם מקפידים על כללי הנימוס וחשוב לכם לשמור על קו מחשבה הגיוני וישיר.

 

במידה וציירתם מצח עם קמט אחד – אתם  אנשים בעלי ניסיון חיים גדול, יש לכם יכולת ניתוח מצבים מורכבים וכך אתם רואים את הנולד. ישנם אנשים (שלא מכירים אתכם) שיראו בכם מתנשאים ויהירים אולם כך זוהי דרככם לעזור לזולת, משום  שיש לכם ראיה מרחבית ותוכלו לדעת היכן תהיה בעיה בתהליך עצמו. אתם חייבים להיות יותר אסרטיביים כדי להשיג את מבוקשכם. אתם אנשים פסיביים אשר מונעים מרגשנות יתר בחייכם.

 

במידה וציירתם מצח עם כמה קמטים – אתם אנשים שנוטים להמציא לעצמם פחדים, חרדות וחוסר אמון בזולת ולכן קשה לכם לקחת אחריות  וזאת בגלל חוסר סיפוק בחיים, אך יחד עם זאת אתם אנשים שאוהבים לחקור, לבדוק לעומק הדברים… לפעמים יתר על המידה.

 

במידה וציירתם מצח רחב בהגזמה – אתם אנשים מתנשאים שאוהבים להתגאות בפני כולם אבל הסיבה שמסתתרת מאחורי הדברים  היא שקיים בכם סוג של תסכול מסוים אולי אפילו מבחינה גופנית ואתם מתביישים בזה. אתם נוטים לויכוחים אבל לא באמת מתכוונים לכך ועליכם נאמר "כלב נובח אינו נושך"…. בדרך כלל. 

גרפולוגיה - מה מסמל המצח בציור

גיבוש צוות