ערב צוות

ערבי צוות יכולים להיות המפתח ליצירת גיבוש בכל קבוצה שהיא. בין אם אתם נכנסים לניהול של חברה חדשה או אפילו מקימים חברה, בין אם אתם עומדים בראש פרויקט, בין אם אתם מובילים קבוצה של אנשים או מרימים סטארט אפ חדש, בין אם מדובר בקבוצת נוער או אפילו מבוגרים – ערבי צוות מקצועיים המונחים על ידי לידרים מקצועיים הם המפתח ליצירת גיבוש חברתי והובלת קבוצות של אנשים להצלחה.

 

תהיה המטרה שלכם אשר תהיה, על מנת להשיג אותה נדרש גיבוש סביב אותה מטרה. כל מי שאי פעם התנסה בהובלה של אנשים – בין אם בתנועת נוער או בהדרכה, בין אם בצבא או בסדנאות מקצועיות, בין אם בחניכת ילדים או בתפקיד ניהולי בחברה – יודע כי ניהול אנשים והובלה למשימה – הם מטרות לא פשוטות המצריכות מיומנויות שונות ומגוונות המותאמות למטרה.

 

על מנת לעורר מוטיבציה בקבוצה, אחד הפרמטרים המשמעותיים והחשובים ביותר הוא כמובן יצירת מוטיבציה בקרב חברי הקבוצה. על מנת לעורר מוטיבציה נחקרו לא מעט קבוצות ונעשו ניסויים רבים במטרה להבין מה מעורר אנשים למוטיבציה ונכונות לפעול למען מטרה משותפת.

 

אחד הגורמים המשמעותיים ביותר הוא הערבות ההדדית שחשים חברי הצוות אחד לשני. באמצעות ארגון ערבי צוות מתוכננים היטב תוכלו להעניק לעובדים שלכם חוויה עשירה ומרתקת, מעניינת ומלאת אתגרים המתאימה לצרכים המנטליים, החברתיים והאישיים שלהם.

 

יצירת ערב צוות המתאים לאופי הקבוצה מצריך כישורים, ניסיון ומיומנות. באופן זה, ערב נשים יכלול פעילויות שונות במהותן מערב המיועד לחבורת גברים, בדיוק באותה מידה שבה ערב גברים מבוגרים יהיה שונה באופיו ובתכניו מערב צוות המיועד לחבר'ה צעירים.

 

כדי לבנות את הקונספט האידאלי לתכנון וארגון של ערב צוות, חשוב לתכנן היטב את האופן בו הערב יאורגן. לפיכך, יש לבחון את תחומי העניין הרלוונטיים לקבוצה. במקרים רבים, דווקא יצירת עניין שאינו מקושר ישירות למקום העבודה או לנושא סביבו מתאגדת הקבוצה, הוא המקור הטוב ביותר ליצירת תקשורת בלתי אמצעית ונטולת מסכות, בין המשתתפים והמעורבים בקבוצה.

 

באמצעות פעילויות יצירתיות, מגוונות ומעניינות כמו הרצאות, ערבי גרפולוגיה, העשרה בתחומים נבחרים ובחירה של נושאים המעניינים את המשתתפים, תוכלו לגרום להם לפעול יחדיו להשגת מטרה משותפת ולהוציא אותם מ"אזור הנוחות" שלהם. כאשר קבוצה של אנשים פועלת למען השגת ניצחון משותף, אזי הנכונות ושיתוף הפעולה עולים על גדות המוכר והידוע וגורמים למשתתפים לפעול בערבות הדדית ותוך הפגנת שיתוף פעולה יוצא דופן. אלו בתורם שוברים את הקרח ומאפשרים יצירת תקשורת אותנטית.

גיבוש צוות