גרפולוג למסיבת פרישה

הגעתם לגיל שאפשר להתחיל…לארוז מזוודות ולטייל!! העולם מחכה לכם בזרועות פתוחות וכול שעליכם לעשות הוא לחבקו בחוזקה.

 

תהליך הפרישה הוא חלק מהנורמה המקובלת בחברה ובארגון שעליו משתייך העובד/ת.

 

גם אם אתם עובדים בחברה שנים רבות וגם אם תקופה קצרה, לא ניתן לפסוח על תהליך הפרישה. פרידות מתחילות כבר בחיינו כצעירים ובאות להכין אותנו לשלבים מאוחרים יותר. מסיבת סיום הגן ומעבר לבית הספר, הינו חלק מתהליך אשר ילווה אותנו בחיינו. כמו כן, סיום התיכון, המעבר לצבא, חתונה וכו'.

סוף דבר – התחלה חדשה

עזיבה של מקום עבודה מסמן סוף עידן ותחילתו של עידן חדש בשביל העובד. לאורך כל החיים אנו מגיעים לצמתים שמהם ממשיכים קדימה. בדרך כלל זה עובד בשיטה הבאה. גן – בית ספר – תיכון – צבא – לימודים – קריירה – משפחה – הורות – סבים וסבתות – נינים ונינות…

 

טקסי מעבר בדת היהודית

אם נשים לב במהלך החיים תמיד היה לנו איזה אירוע קטן או גדול שבו חגגנו את השינוי. בכל התרבויות ישנם טקסים שמציינים את המעברים, אפילו בדת היהודית יש את "טקס בר המצווה" שבו הילד מקבל עליו את "עול החיים" והופך "לאדם בוגר", האירוסים והחתונה הינו טקס למעבר לזוגיות והקמת משפחה.

 

עולם העבודה של פעם

עד לפני עשרים ושלושים שנה אנשים היו נשארים במקום העבודה שלהם עד הפנסיה. החברה בעצם עודדה ותגמלה אנשים שנשארו בתפקיד. ניתן לראות כיום כיצד בארגונים הגדולים במדינה הדבר עדין קיים. תובעת משפטית במשטרה יכולה להישאר באותו תפקיד עד הפנסיה ותתוגמל בהתאם, עובדי המדינה מתוגמלים על פי מספר שנות הוותק שלהם ככל שנצברים יותר שנים במקום עבודה כך ניתן לקבל יותר ימי חופש. במסיבת הפרישה של אז קבלו העובדים את "שעון הזהב" ומכאן ואילך האדם לא היה צריך לעבוד יותר.

 

עולם העבודה כיום

כיום הגישה הרווחת בשוק הפרטי והעסקי כי ככל שאדם צובר יותר ניסיון במקומות אחרים כך הוא יותר בשל לתפקיד הבא. באחד מהמחקרים על מנהלים נמצא כי כאשר הם נשלחו למספר מקומות בחו"ל וצברו ניסיון הדבר תרם לקידומם לתפקידים בכירים יותר.

 

סגנון מסיבת הפרישה

כיום מסמנת את השלב הבא בעולם הקריירה, בנוסף שימור על קשרים טובים הוא דבר חשוב כי אף פעם לא ניתן לדעת מה יזדקק למי. ארגון אירוע מרגש ומשמח הינו חשוב.

 

רעיונות למסיבת פרישה

רעיונות למסיבה כל אחד מהעובדים יעלה לבמה ויספר על תקרית מצחיקה שקראה לו עם העובד/ת.

כל אחד יברך בצורה מקורית את העובד/ת על דרכו החדשה. למשל אחד ישחק את ראש הממשלה, שרת התרבות, שר הביטחון, ראש האופוזיציה ועוד.

 

הזמנת מרצה אורח – אם אתם יודעים מה מדבר אל עובד/ת אפשר להזמין מישהו שהוא היה רוצה. מרצה למיסטיקה, אומנות, שירה, טיולים, , שפת גוף, צחוק.

 

הכנת הצגה על העובד/ת כל מה שצריך זה להיפגש יום אחד בבית של אחד מהחברים לעבודה, לכתוב ולשחק, מספיק אפילו חמש דקות משחק כדי שהחוויה תישאר לכל החיים.

 

החבילה הנודדת – לוקחים נייר רושמים עליו סיטואציה שקרתה מול אחד מהעובדים/ות ועל הפורש/ת לזהות עם מי הייתה הסיטואציה.

 

מיקום האירוע עדיף שיהיה בבית של אחד מהחברים לעבודה, מה שהופך את האירוע ליותר אינטימי.

 

לסיכום: תהנו מהפקת האירוע, תחשבו כי אתם מארגנים מסיבה אשר תלווה את העובד/ת בהמשך חייהם.
 

רוצים להזמין? התקשרו עוד היום ותענו בחמימות רבה – 052-6928897, או לחלופין, השאירו את פרטיכם במקום המיועד לכך.

גיבוש צוות