בוחרים צבע ומקבלים מקצוע!

הצבעים הם חלק חשוב מאוד בחיינו וכיום גם נודעת חשיבותם לגבי קבלת החלטות בכול התחומים. את קונה את השמלה הקורצת לך מחלון הראווה בשל צבעיה ואף אתה מחליט במסעדה על פי התמונות הצבעוניות שבתפריט, מה להזמין לאכול ועוד…

 

את רוב שעות היום אנו מבלים בעבודה שלנו וכמובן חשופים לכול גוני הקשת שיש מסביבנו. האם שאלתם את עצמכם  אי פעם איזה הוא הצבע הכי דומיננטי והאם  אנחנו מושפעים  מכך?  שימו לב שיש צבעים הגורמים לנו זיכרון/חוויה נעימה ובשל כך קל לנו להתחבר אליהם. בכתבה הבאה נוכל ללמוד על התאמתנו המקצועית ע"פ הצבעים שאנחנו אוהבים/בוחרים.

 

צבע כחול

 

אוהבים ומתחברים לצבע כחול? רואים עליכם שאתם אנשים שהמהות  הפנימית שלהם   מרגיעה ושלווה, אתם אנשים של אמונה וצדק, נאמנות, סבלנות ואמת.מצד אחד יש בכם כוח עוצמה ושליטה אך מצד שני אתם בעלי נטייה לסיטואציות רגשיות.

 

לכם מתאים להיות סופרים, משוררים, מלחינים, מרצים, זמרים, מחנכים, פוליטיקאים  ועסקנים במוסדות ממשל, אנשי סמכות ואנשי מערכות החוק והמשפט.

 

טיפ –  הצבע הכחול הוא בעל השפעה טובה על הסובלים מיתר לחץ דם.

 

צבע אדום

 

אוהבים ומתחברים לצבע אדום? אתם אנשים בעלי התלהבות, מרץ, התחלות חדשות, עוצמה, נועזות וישירות. יש לכם קושי לדחיית סיפוקים והדבר דומה ללהבה אשר מקפצת ואינה שומרת על גובה אחיד. מרבית הזמן אתם נמצאים בתנועה או תזוזה ממקום למקום.

 

היכולת שלכם להפעיל כוח פיזי עוזר לכם ויוצר אצלכם התלהבות והמשכיות, אך בסיום הדברים ישנה דעיכה ברמת ההתלהבות ואם נוטים לזנוח את אשר החלתם בו.

 

לכם מתאים להיות מנתחים, מילדות, לעסוק ברפואה  פלסטית, וטרינרים, אנשי אדמה, מכרות ופועלי בניין.

 

טיפ  – הצבע האדום ממריץ את הדם ומעלה את הדופק של האדם. מאכלים בצבע אדום כמו  סלק, שזיף אדום, גמבה אדומה ועוד, יכולים לסייע לאנשים בעלי חוסר ברזל. יחד עם זאת, לא מומלץ  לשים לילדים קטנים חפצים או משחקים בצבע אדום וזאת משום שהאנרגיה שבצבע אדום חזקה מאוד וגורמת להם לעליה בדופק ובלחץ הדם.

 

צבע צהוב

 

אוהבים ומתחברים לצבע צהוב?  ניתן לראות שאתם אנשים מחושבים, מדוייקים, רגשיים, בעלי יכולת להנהיג קבוצת אנשים קדימה, דומיננטיים, בעלי חוסן נפשי, סקרנים, בעלי תפישה מהירה ובעלי יכולת השפעה.

 

לכם מתאים להיות מורים, אנשי מחקר במקצועות הלוגיקה, הפיזיקה והמתמטיקה, רוקחות, מורים פרטיים, אנשי מחקר בנושאים של הפרעות בשינה וכדומה. כמו כן, בתחום ההוליסטי מתאים לכם לעסוק באקופונקטורה, הומיאופתיה ובהוראה של תחומי אבחון ושיטות טבעיות בנוגע לבעיות נפשיות.

 

טיפ – אומרים צהוב אומרים שמש. מצד אחד היא נותנת חיים ומצד שני, שורפת. כל דבר שנעשה בצורה קיצונית יכול להוביל אותנו לתוצאה הפוכה.

 

צבע ירוק

 

אוהבים ומתחברים לצבע ירוק? כמו אנשי הצבע הכחול גם אתם אוהבים את הרוגע, השלווה, האיזון, התקווה ואת הרצון להתחדשות תמידית. צבע זה מחבר לטבע ומזכיר לנו שאנחנו חייבים להיות מאוזנים. אתם חייבים להרגיש עוצמה, התחדשות, לחקור ולבדוק לעומק את הדברים. כמו כן, נחישות והתמדה הם הדברים שמושכים אתכם קדימה.
 

לכם מתאים להיות אנשי מכירות מדלת לדלת, אנשי שיווק מסחרי, אנשי טלוויזיה ורדיו, מגישי תכניות.

 

טיפ – הצבע הירוק נמצא בד"כ במקומות בהם יש לחץ רב והוא נוטה להשרות רוגע ושלווה. לדוגמא: בחדרי ניתוח, בתי ספר, מדים של צה"ל ועוד….

 

צבע כתום

 

אוהבים ומתחברים לצבע כתום?  ניתן לראות שאתם אנשים בעלי שמחה, אופטימיות, התחדשות, יצירתיות, התלהבות, חום, נתינה.השילוב של הצבע הכתום (אדום –צהוב)  מעורר אותנו ונותן לנו תחושה של ריגוש/ התלהבות ולכן כאשר אנחנו רוצים למשוך תשומת לב או לעורר את האנשים סביבנו, צבע זה יכול לתת את התשובה.

 

לכם מתאים להיות שפים, טבחים, אנשים אשר מפתחים מוצרים ויוצרים דרך לשיווקם, אומנות ,פיסול, ריקוד, כוריאוגרפיה, קומיקאים, צלום, תרפיה בתנועה וכדומה.

 

טיפ  – הצבע הכתום מעורר את התיאבון שלנו ולכן משתמשים בו לעיתים במסעדות (כסאות, שולחנות, צבע המפות). רוצים לעורר את התיאבון אצל הילדים שלכם? הכניסו את הצבע הכתום למטבח (בכלי הגשה, מפה, תמונה, כסאות וכדומה).

 

צבע חום

 

אוהבים ומתחברים לצבע חום? ניתן לראות שאתם אנשים פרקטיים, נהנים מהצלחה חומרית, יש לכם יכולת ריכוז בלימוד, מיקוד, יציבות, יכולת להתחלות חדשות וביצוע תהליכים לאורך זמן. כמו כן, קיימת בכם נחישות והתמדה בכל יעד או מטרה שאתם מציבים לעצמכם. במידה והצבע הדומיננטי בציור הוא חום, נוכל להבין שמבחינת כיוון המחשבה שלכם, אתם אנשים מקובעים ומרובעים, בעלי ישירות וחדות יתר על המידה.

 

לכם מתאים להיות: מנהלי חשבונות, רואי חשבון, יועצי מס, עובדי אדמה (חקלאים וכדומה).

 

טיפ  –  כאשר אנחנו מדמיינים את הצבע חום, נוכל להבין שישנו קשר בין כוח וסולידריות לבין נוחות וארציות, בגרות ואמינות. היכולת שהצבע החום נותן לאנשים היא: תחושת רוגע ונוחות או תחושה של לכלוך וחנק.  צבע חום מתייחס לחומריות וגם לסוג של ביטחון עצמי המאפשר סוג של יציבות, בטיחות, נוחות וביתיות.  למבוגרים (גברים) שאוהבים את הצבע החום ניתן להבין שחשוב להם התא המשפחתי ולכן, צבע חום נותן תחושה של חוזק ביטחון ומעשיות.

גיבוש צוות