גרפולוגיה - שיפור הדימוי העצמי
  

 

 

 

שאלת השאלות היא, כיצד ניתן לשפר ביטחון עצמי, איך ליצור בטחון עצמי גבוה, איך להתמודד עם חוסר בטחון עצמי ועם ביטחון עצמי נמוך וגם איך לפתח בטחון עצמי?

 

שיטות לפיתוח הביטחון והדימוי העצמי

סמכי על עצמך – לכי לקנות משהו חשוב לבית/לעצמך מבלי לקחת חברה/ות לקנייה. האמיני בעצמך שתוכלי לעשות זאת לבדך.

 

סמכי על אנשים אחרים, תני בהם אמונה. אדם שאינו בוטח בעצמו, לא בוטח באחרים. בקשי ממספר חברות שיערכו עבורך רשימה של 5 תכונות טובות ו- 5 תכונות פחות טובות. הן לא צריכות לרשום את שמן. דרך רשימה זאת תגלי מה הן התכונות הטובות שלך וכך תוכלי לחזק אותן וגם תדעי מה הן התכונות הפחות טובות ופשוט תשתדלי לסלקן מחייך.

 

בטחון עצמי הוא סוג של תחושה אישית הקיימת בך ולא מעבר לכך. בטחון עצמי אינו משהו הקיים בעולם שמחוצה לך, אלא הוא משהו הקיים בתוכך כתחושה אישית שלך, כאדם. אחת השיטות הנפוצות ביותר היא לעשות לעצמך מנהג קבע, להתבונן במראה 3 פעמים ביום ולהחמיא לעצמך!! אמרי לעצמך עד כמה עצמות לחייך גבוהות, כמה עינייך יפות, כיצד שפתייך משורטטות ביד אמן ועוד כהנה וכהנה, פשוט החמיאי לעצמך. בהתחלה זה יראה לך מאוד מצחיק לעמוד כך מול המראה ולדבר עם עצמך, אך עם הזמן זה יהפוך לך כטבע שני ולא תוכלי יותר לצאת מהבית מבלי שחלקת לעצמך מחמאות.

 

הקשיבי לקול שמסביבך..

כאשר מישהו מדבר איתך, את שומעת קול ודרך קול אפשר להבין הרבה מאוד לגבי האדם הזה. מהו הרגש שנמצא בקול שלו, האם הוא כועס או פוחד, האם הוא מדבר בשחצנות. האם הקול שלו מהיר או איטי. חוץ מזה מאוד חשוב איך נשמעים הצלילים דרך הקול: האם הוא נשמע ברור או שאי אפשר להבין את המילים, האם הקול יפה או לא נעים לאוזן. רק אם אדם יודע לדבר בקול יפה וברור ויודע להגות כל צליל וצליל, האנשים ירצו לשמוע אותו מדבר וכך גם אותך. הקשיבי לעצמך כאשר את מדברת, האם את נשמעת נעימה? הקליטי את עצמך והביני מתי את נשמעת במיטבך.

 

למדי מה אומר גופך.

לכי זקופה! אל תשתופפי. הראי לעולם את עצמך.. גם אם את נמוכה, או גבוהה, שמנה או רזה, זכרי: הכול הוא בעיני המתבונן. אם את משדרת עוצמתיות וחוזק זה מה שהסביבה תקלוט. אם את משדרת מסכנות, ככה קולטים אותך. הגוף אומר הכול. כאשר את יושבת, אל תשלבי את ידייך לחזה – זה אומר שאת "סגורה" ולא מוכנה לקבל דברים מחוצה לך. הישארי עם זרועות פתוחות והראי לכול העולם מי את!

 

רוצה ללמוד איך עושים את כול הדברים הנ"ל בפועל? בואי לפגישה אישית על כוס קפה ואלמד אותך.. לחצי כאן ונקבע!

 

 

גיבוש צוות